Terapia osoczem bogatopłytkowym

Starzenie się skóry to zupełnie naturalny proces, który dotyka wszystkich prędzej czy później. Jego bezpośrednio przyczyną jest spowolnienie odnowy komórek, co prowadzi do zmniejszenia ich biologicznej aktywności. Procesu tego nie można zahamować, jednak istnieje sporo sposobów, aby Medycyna estetyczna z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzieje się tak przede wszystkim, ponieważ oferuje wiele mało inwazyjnych i bezpiecznych zabiegów, które przynoszą doskonałe rezultaty. Świat medycyny estetycznej zrewolucjonizowały szczególnie dwie substancje, chętnie używane w wielu terapiach odmładzających, ale nie tylko. To botoks oraz kwas hialuronowy. Dowiedz się na nich temat więcej!

Czym jest botoks i kwas hialuronowy?

Zarówno kwas hialuronowy, jak i botoks to dwie substancje chętnie stosowane w zabiegach odmładzających. Jednak ich działanie jest zupełnie inne. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka. Jest on niezwykle ważny dla prawidłowego wyglądu skóry – między innymi odpowiada za jej jędrność i gęstość. Niestety wraz z wiekiem jego ilość w tkankach się zmniejsza, co wiąże się z powstawaniem zmarszczek. Istnieją jednak sposoby, aby dostarczyć go z zewnątrz – właśnie za pomocą innowacyjnych zabiegów, co pozwala przedłużyć młodość. Działanie kwasu hialuronowego jest wszechstronne i uniwersalne. Nie tylko przywraca skórze zdrowszą kondycje, ale też wykazuje działanie silnie nawilżające. W dodatku chroni komórki przed szkodliwych działaniem wolnych rodników. To substancja nietoksyczna i dająca się modelować. Natomiast botoks Warszawa to inaczej toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany. Uznawana jest za jedną z najsilniejszych naturalnych trucizn. Wykorzystywana jest w małych dawkach do ograniczania aktywności mięśni, co pozwala wygładzić już istniejące zmarszczki.

Jakie są między nimi różnice?

Botoks i kwas hialuronowy to substancje, które mają nieco inne zastosowanie. Nie można stwierdzić, która z nich jest lepsza, ponieważ bywają wykorzystywane do innych problemów skórnych. Toksyna botulinowa jest w stanie zniwelować nawet duże zmarszczki i bruzdy. Sprawia, że cera staje się promienna i wygładzona. Powoduje uśpienie mięśni, dzięki czemu mimika twarzy wygląda łagodniej. Najlepiej sprawdza się do wygładzania zmarszczek w górnych partiach ciała, na przykład na czole lub wokół oczu. Natomiast kwas hialuronowy także przynosi doskonałe efekty, jeśli chodzi o walkę z oznakami starości. Używa się go jednak w innych partiach twarzy – między innymi w przypadku zmarszczek palacza, fałd nosowo-wargowych oraz w liniach marionetki. Jest skuteczny w wygładzaniu skóry na dekolcie i szyi. Za jego pomocą można też wymodelować usta i nos – na przykład wyrównać asymetrie lub zmienić ich wielkość.

go spowolnić, a tym samym przedłużyć młodszy wygląd. Co ciekawe, aby osiągnąć zadowalające rezultaty, wcale nie trzeba stosować nowatorskich preparatów. W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które pozyskiwane jest z krwi pacjenta. Dowiedz się nieco więcej na temat tej popularnej terapii.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodny, bogato w skoncentrowane pytki krwi znajdujące się w niewielkiej ilości osocza. Pozyskuje się je z krwi pacjenta przed rozpoczęciem zabiegu. Po jej pobraniu, zostaje umieszczona w specjalnej wirówce, gdzie dochodzi do wyodrębnienia z niej poszczególnych składników. Prowadzi to do zagęszczenia koncentracji płytek krwi, co wiąże się z większą ilością czynników wzrostu. To właśnie one odgrywają kluczową rolę w procesie regeneracji tkanek. Na czym polega ich działanie? Stymulują komórki organizmu do wymiany i usprawniają ich pracę. Wywołują naturalne fizjologiczne reakcje, dzięki czemu pozwalają na szerokie zastosowanie. Co ciekawe, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego mogą być stosowane nawet przez alergików. Dzięki temu, że preparat ten jest pozyskiwany z krwi pacjenta, nie wywołuje żadnej reakcji alergicznej i jest w pełni bezpieczny nawet dla wrażliwych osób.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe Warszawa znajduje szeroki zastosowanie w zabiegach odmładzających. Przynosi doskonałe efekty w powstrzymywaniu starzenia skóry – szczególnie u pacjentów, którzy uczuleni są na toksynę botulinową. Zabieg stosowany jest między innymi do spłycenia linii mimicznych oraz zmarszczek zlokalizowanych na czole, policzkach, wokół oczu i ust oraz przy nosie. Może nawet być stosowany do odmłodzenia szyi, dekoltu oraz dłoni. Nowością jest stosowanie osocza bogatopłytkowego na owłosioną skórę głowy – terapia taka dedykowana jest pacjentom borykającym się z problemem wypadania włosów. Przynosi efekty w postaci zagęszczenia fryzury. Sam zabieg polega na iniekcji przygotowanego preparatu w głąb skóry za pomocą cienkiej igły. Wcześnie aplikuje się na nią krem znieczulający, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Aby uzyskać najlepsze efekty, najlepiej wykonać całą serię mezoterapii igłowej z wykorzystaniem osocza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here