Jak wybrać myjkę ciśnieniową do ogrodu

Lato to doskonały czas, aby zrobić generalne porządki w ogrodzie. Zalicza się do nich nie tylko sprzątanie w domku narzędziowym czy pomieszczeniu przeznaczonym do przechowywania użytkowanych sprzętów. W grę wchodzi również czyszczenie podjazdu, ścieżek, mebli ogrodowych i nie tylko.

Do skutecznego i wygodnego czyszczenia przydaje się myjka ciśnieniowa. Jak jednak wybrać odpowiednie urządzenie?

Myjka ciśnieniowa – nie tylko do mycia samochodu

Myjkę ciśnieniową bardzo często wybierają użytkownicy samochodów. Dzięki niej można sobie poradzić nawet z trudnymi zabrudzeniami, które pojawiają się na aucie, ale i na rowerze. To jednak dopiero początek możliwości.

Myjka ciśnieniowa nadaje się do czyszczenia podjazdu, ścieżki ułożonej z kostki brukowej, narzędzi użytkowanych w ogrodzie, elewacji oraz mebli ogrodowych. Czyszczenie za jej pomocą odbywa się szybciej, wygodniej, a do tego można liczyć na maksymalną skuteczność i uporanie się nawet z bardzo trudnymi zabrudzeniami.

Najważniejsze parametry

Wśród parametrów, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania myjki ciśnieniowej do ogrodu, wymienia się:

  • wydajność – określana jest za pomocą zużycia litrów wody na godzinę
  • ciśnienie robocze – im jest ono większe, tym trudniejsze zabrudzenia można usunąć
  • długość węża – dzięki długiemu wężowi łatwiej manewrować myjką. Ponadto można swobodnie czyścić np. elewację czy kostkę brukową, bez konieczności częstego przenoszenia urządzenia i przepinania do bliżej położonego źródła prądu.

Elementy dodatkowe

Wraz z myjką ciśnieniową dostępne są elementy dodatkowe, np. końcówki, którymi łatwiej dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Jeśli nie ma ich w zestawie, warto rozważyć zakup. Im bardziej różnorodne elementy do czyszczenia, tym więcej specjalnych końcówek może się przydać.

Szczotka będzie odpowiednia do doczyszczania mebli ogrodowych. Lanca do piaskowania sprawdzi się zaś w czyszczeniu kostki brukowej, na której znajdują się ślady farby czy rdzy.

Dopasowanie do rodzaju czyszczonych elementów

Wybierając myjkę ciśnieniową koniecznie trzeba uwzględnić, co i z jaką częstotliwością będzie czyszczone. Od tego bowiem zależą parametry urządzenia. Chociażby duże ciśnienie, które jest niezbędne, by dokładnie oczyścić zabrudzony podjazd czy ścieżkę ułożoną z kostki brukowej, jednak zbyt wysoki parametr ciśnienia nie sprawdzi się podczas pielęgnacji elewacji, która będzie narażona na uszkodzenia.

Wybór na rynku jest jednak na tyle duży, że z powodzeniem można znaleźć myjkę ciśnieniową idealnie dopasowaną do własnych potrzeb.

Chcesz dowiedzieć się więcej o myjkach ciśnieniowych? Zapoznaj się z artykułem Myjka ciśnieniowa – budowa i funkcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here