Wojciech Cejrowski - książki autora

Wojciech Cejrowski jest nieco kontrowersyjnym dziennikarzem, podróżnikiem i pisarzem. Popularność przyniósł mu jego własny program telewizyjny “Boso przez świat”, którego emisja rozpoczęła się w 2007 roku. Podróżnik dzieli się jednak swoim doświadczeniem w różnych formach medialnych; pierwszą powieść wydał już w roku 1996. Czytelnikom bardzo przypadł do gustu sposób narracji, który zastosował Wojciech Cejrowski – książki autora zyskały dużą popularność, a niektóre z nich były również wielokrotnie nagrodzone przez krytyków literackich.

Przygody Wojciecha Cejrowskiego

Lista podróży, w których brał udział Wojciech Cejrowski, jest imponująca. Jednak to nie ich liczba robi największe wrażenie; dziennikarz dotarł do miejsc, o których nie śniło się większości podróżników. Chociaż jego stosunek do tubylców i rdzennych plemion był wielokrotnie krytykowany, mężczyźnie nie można odmówić wiedzy, talentu pisarskiego i znajomości kilku języków obcych, które zaprowadziły go na krańce świata.

Wojciech Cejrowski zaczął zwiedzać świat w latach 80. XX wieku. Od tamtej pory wielokrotnie odwiedził Meksyk, kraje Ameryki Południowej, Izrael, Palestynę i Afrykę. Podróżował także do Azji i Australii. Poczynione obserwacje były sednem publikacji Wojciecha Cejrowskiego – książki autora opowiadają o dzikich plemionach i przygodach w sercu Amazonii. Wzbogacają je liczne fotografie, które podróżnik wykonał samodzielnie. W ubiegłych latach Cejrowski prowadził również własne audycje radiowe i był częstym gościem na polskich festiwalach podróżniczych i wystawach.

Wojciech Cejrowski – książki autora, które warto przeczytać

Powieści, które opublikował Wojciech Cejrowski – książki autora są zaliczane do literatury podróżniczej – przywodzą na myśl pamiętniki i dzienniki. To właśnie oryginalny styl literacki i szczegółowe opisy przygód przeżytych w sercu amazońskiej dżungli przyniosły autorowi popularność. Książką, którą najbardziej docenili nie tylko czytelnicy, ale i krytycy, jest “Gringo wśród dzikich plemion”. Nakład powieści kilkakrotnie wznawiano ze względu na duże zainteresowanie odbiorców. Ostatecznie w Polsce sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy. “Gringo wśród dzikich plemion” to solidna dawka humoru i wiedzy o świecie, podobnie jak “Rio Anaconda”, czyli książka wydana trzy lata po odniesieniu sukcesu przez “Gringo…”. Jedną z ostatnich powieści podróżnika jest natomiast “Wyspa na prerii”, która przenosi czytelników na teren Arizony. Wymienione tytuły regularnie pojawiają się w asortymencie Skupszopu w bardzo atrakcyjnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here