Posiadanie zwierzaka w domu jak dziecko może być korzystne na wiele sposobów. Może nauczyć się wartości odpowiedzialności, towarzystwa i opieki nad czymś innym niż siebie. Posiadanie zwierzaka to nie tylko czasowa sprawa – jest to stała odpowiedzialność, którą musisz codziennie dbać. Powinieneś dbać o swoje zwierzę, nie zaniedbując ich i nie pomagaj rodzicom w trenowaniu zwierzaka, więc dobrze się zachowywał. Powinieneś też zadbać o to, aby Twoje zwierzę miało się odpowiedzialnie, więc w jakikolwiek sposób nie psujesz swojego zwierzaka.

Podać jedzenie zwierzęciu. Powinieneś zacząć od dostarczania potrzebnych zwierząt, w tym żywności i słodkiej wody. Twoi rodzice mogą mieć już plan żywieniowy, z ustalonymi porami dnia w celu podania zwierzaka. Powinieneś postępować zgodnie z planem karmienia i poproś rodziców, czy możesz im pomóc codziennie podawać jedzenie i wodę.

Możesz pomóc rodzicom włożyć swoje jedzenie do miski i upewnić się, że zwierzę zjada całe jedzenie. Możesz również mieć prawo dawać zwierzęciu zdrową kurację, pod nadzorem rodzica.

Zawsze pytaj rodziców, czy nadszedł czas, aby nakarmić zwierzaka, zanim to zrobisz. Twój zwierzak może mieć ścisły harmonogram karmienia, więc nie są one przepełnione lub niedopełnione.

Jeśli masz psa domowego, królika, ptaka lub chomika, powinieneś również zwrócić uwagę na naczynie z wodą dla zwierząt domowych, ponieważ pies może skończyć dużo wody przez cały dzień. Staraj się zawsze trzymać je w czystej wodzie. Jeśli masz mniej niż 10 lat, możesz potrzebować pomocy w podnoszeniu i zalewaniu wody do naczynia.

dwakolory.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here