Przychodzi wiosna a wraz z nią chcesz żeby twój domowy ogródek prezentował się wyśmienicie, najlepiej ze wszystkich ogrodów w całej okolicy. Artykuł ten będzie Tobie pomocny, zapraszam do lektury.

Spis treści:

1. Uprawiaj na balkonie również krzewy.
2. Co robić z ogrodem na balkonie kiedy zbliża się wiosna?
3. Kilka ważnych dat dla Twojego domowego ogrodu.

Uprawiaj na balkonie również krzewy

Twój domowy ogródek na balkonie nie musi być stworzony tylko i wyłącznie z kwiatków. Z powodzeniem przyjmą się również krzewy, np. bukszpan, miniaturowe lilaki, iglaki, jaśmin nagokwiatowy, bukszpan, klon palmowy. Dobrym rozwiązaniem jest również zestawienie krzewów szczepionych: róż, modrzewia japońskiego czy wierzby (japońską haruko czy palmową). Wystarczy, że posadzisz je w dużych pojemnikach, a gdy będzie zbliżać się zima to je ocieplisz.

Co robić z ogrodem na balkonie kiedy zbliża się wiosna?

Gdy zbliża się wiosna Twój balkon z ogrodem wymaga szczególnej uwagi. Pierwsze o czym musisz pamiętać to wymiana ziemi co 2-3 lata. Drugim o czym musisz wiedzieć to to, że wówczas trzeba przyciąć róże i pnącza. Kwiaty, które o tej porze warto zasiać to: nasturcja, powój trójbarwny czy maciejka.

Kilka ważnych dat dla Twojego domowego ogrodu

Kwiecień to doskonała pora na opiekę nad roślinami, które całą zimę mieszkały na balkonie. Ważną datą jest 15 maja wówczas często występują przymrozki, dlatego wtedy warto sadzić takie kwiaty jak: żeniszki, niecierpki, lobelie, pelargonie, werbeny.

busybook.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here