Użyj łóżka do spania, jeśli chcesz regularnie móc zasnąć. Nawet jeśli nie jesteś zmęczony, nie możesz oglądać telewizji w łóżku, odrabiaj lekcji w łóżku, porozmawiaj z przyjaciółmi na telefonie w łóżku lub zrób coś w łóżku. Łatwiej będzie Ci dryfować, kiedy zamykasz oczy, bo to mówi twoje ciało, że twoje łóżko jest tylko do spania.

Znajdź miejsce w domu lub pokoju, które jest przeznaczone wyłącznie do pracy. Pomoże to zaoszczędzić relaksujące rzeczy na łóżku.

Iż spać o tej samej godzinie co noc. Nie czujesz się zmęczona, ponieważ starasz się spać trzy godziny wcześniej, niż zwykle, prawdopodobnie dlatego, że musisz się obudzić wcześniej. Jeśli chcesz, abyś lepiej zasnął, musisz co tydzień spać przy tym o każdej porze i budzić się o tej samej porze. W ten sposób twoje ciało przyzwyczai się do zmęczenia w tym samym czasie każdej nocy lub większej czujności w tym samym czasie każdego ranka. Znajdź swoją senną rutynę. Jeśli chcesz się poczuć zmęczony, gdy chcesz iść spać, musisz znaleźć rutynę, która pomaga rozpakować i wpaść prosto w łóżko, które zaczyna się co najmniej pół godziny, zanim nadszedł czas, aby trochę się zamknąć. Może to obejmować lekki lekturę, słuchać muzyki klasycznej, czytać gazetę lub czyść niezależnie od lekkich, o niskiej intensywności czynności, które pomogą zapomnieć o problemach i zaczną rozpoznawać, że ciało potrzebuje odpoczynku.

Kiedy znajdziesz tę rutynę, trzymaj się jej, a jeśli wiesz, że musisz trochę spać trochę wcześniej, chociaż nie jesteś zmęczona, zacznij rutynę wcześniej i możesz sprawić, że umysł zmęczy się nieco szybciej.

electrownia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here