Materac kieszeniowy

Materace kieszeniowe to szeroka rodzina produktów. Przed zakupem takiego właśnie materaca warto dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę. Podpowiadamy, jak znaleźć najlepszy model!

Materace kieszeniowe – czyli jakie?

Materacami kieszeniowymi nazywa się materace wyposażone w sprężyny kieszeniowe. To specjalny typ sprężyn, z których każda umieszczana jest w osobnej kieszonce. Taka konstrukcja powoduje, że wszystkie sprężyny pracują niezależnie od siebie, a tym samym mogą zapewnić jeszcze bardziej komfortowy sen.

Materac ten może posiadać sprężyny jednego typu, ale w sprzedaży znajdziemy także materace ze strefami komfortu. Oznacza to, że jego sprężyny posiadają różną twardość. Są one układane pasami tak, aby odzwierciedlać anatomię ciała człowieka, co powoduje, że są jeszcze wygodniejsze.

Różne typy materaców kieszeniowych

Sprężyny kieszeniowe tworzą rdzeń materaca. Z zewnątrz otoczony jest on piankami lub matami. W związku z tym wyróżniamy także różne rodzaje materacy kieszeniowych o określonych właściwościach. Stosuje się:

– pianki wysokoelastyczne – tanie i wygodne pianki materacowe
– pianki termoelastyczne – droższy typ pianek reagujących także na ciepłotę ludzkiego ciała, zapewniają większy komfort
– pianki lateksowe – najdroższy rodzaj pianek o doskonałej sprężystości, zapewniają wygodne podparcie dla całego ciała i są bardzo trwałe
– wkłady kokosowe – wykonane z włókien kokosa, utwardzają materac

Kiedy warto wybrać materace kieszeniowe?

Materace kieszeniowe to uniwersalne rodzaje materacy, które przeznaczone są praktycznie dla każdego ze względu na różne typy materiałów stosowanych do ich produkcji.

Na zakup materaca kieszeniowego można zdecydować się również wtedy, gdy poszukujemy modelu zmniejszającego bóle pleców.

Wybieramy najlepszy materac kieszeniowy

Przede wszystkim dobry materac powinien odpowiadać jego użytkownikowi. Warto zatem określić swoje potrzeby i na ich podstawie dobrać najlepszy typ produktu.

Przykładowo, osoby szukające dobrego materaca gwarantującego komfort snu powinny sprawdzić modele z lateksem i pianką termoelastyczną. Z kolei te preferujące twardsze materace mogą dobrze wysypiać się na modelach z matą kokosową. Przykładem może być tutaj polecany materac SUZA: https://common.sklep.pl/materace-sprezynowe/35-materac-kieszeniowy-suza-160×200-kokos-lateks-5902921951841.html, który wybiera wiele osób.

Zwróćmy też uwagę na liczbę sprężyn zastosowanych w materacu – im będzie ich więcej, tym będzie on wygodniejszy.

Podsumowując, dobry materac powinien być przede wszystkim dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Takie wymagania może spełnić także wysokiej jakości materac kieszeniowy. Życzymy udanych zakupów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here