Tani i wszechstronny wkład kominkowy Zuzia 16

Dobór kominka rzadko jest prosty i nawet kiedy już wiadomo, jaki model teoretycznie się sprawdzi, to wielu inwestorów nadal czuje się niepewnie. Dlatego też warto wybierać modele dość uniwersalne, które sprawdzą się w wielu wnętrzach i przy okazji będą relatywnie tanie.

Kompaktowa konstrukcja, duża wydajność

Kominek Zuzia 16 kW to konstrukcja kompaktowa, ale mająca wysoką moc grzewczą. Jej skuteczne przekazywanie jest możliwe dzięki przemyślanej konstrukcji i właściwej klasy materiałom. Uwagę zwraca na przykład duża liczba radiatorów, które bardzo skutecznie przekazują wytworzone ciepło do otoczenia. Zostały one umieszczone także na dość wysokim czopuchu, co dodatkowo zwiększa powierzchnię wymiany. To bardzo ważne, ponieważ pozwala na maksymalne wykorzystanie paliwa.

Producent zaleca użycie tego wkładu do ogrzewania powierzchni wynoszącej nawet 150 m². Należy oczywiście zawsze brać poprawkę na jakość stosowanego do opalania drewna, jednak w każdym wypadku jest to wielkość imponująca.

Gdzie sprawdzi się taki kominek?

Kominek Zuzia 16 kW to model, który szczególnie dobrze sprawdzi się przy ogrzewaniu wielu pomieszczeń z odpowiednim systemem dystrybucji ciepła. Możliwe jest wpięcie go zarówno w system grawitacyjny, jak i z obiegiem wymuszonym, w obu przypadkach ze standardowymi rurami izolowanymi z aluminium.

Jest to konstrukcja standardowa z technicznego punktu widzenia, zatem można ów kominek zastosować zarówno w nowych, jak i modernizowanych instalacjach. Te ostatnie prawdopodobnie dzięki wymianie wkładu kominkowego staną się bardziej ekonomiczne i tańsze w eksploatacji.

Doskonałe rozwiązania w niskiej cenie

Kominek Zuzia 16 kW nie jest najtańszy w swojej klasie, ale jest jednym z najbardziej opłacalnych, jeśli uwzględnić także jakość wykonania oraz kilka doskonałych rozwiązań technicznych. Wśród tych ostatnich warto zwrócić na rozbudowany deflektor zabudowany w czopuchu, co dodatkowo zwiększa wydajność spalania. Zastosowany został również system potrójnego dopowietrzania, co pozwala na przeprowadzenie pełniejszego spalania oraz lepszą dystrybucję ciepła.

Jeśli chodzi o materiały, to producent postawił na jakościowe żeliwo – zdecydowanie klasyczny materiał, który jednak dzięki pieczołowitej kontroli jakości wyróżnia się właściwościami użytkowymi. Zastosowanie tych rozwiązań sprawiło, że model ten jest zgodny z wymaganiami Ekoprojektu. Co jeszcze ważniejsze – wszystkie atuty, o których informuje producent, zostały też potwierdzone opiniami wielu użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here