Wybór pościeli to sprawa bardziej złożona, niż może się wydawać. Źle dobrana pościel może wpłynąć na zepsucie całego wystroju wnętrza. Nieodpowiedni komplet pościeli sprawi, że sypialnia nie będzie wyglądać estetycznie i elegancko. Co więcej, źle dobrana pościel to także dyskomfort. Syntetyczne materiały mogą lepić się do skóry, co w upalne dni będzie jeszcze bardziej uporczywe. Ponadto, niektóre materiały mogą powodować wysypkę i innego rodzaju alergie skórne. Każdy z nas śpi po około 6-8 godzin dziennie, a czasem w łóżku spędzamy jeszcze więcej czasu. Dlatego tak ważne jest to, aby zapewnić sobie jak najwyższy komfort.

Kupując nową pościel, warto zastanowić się nad wystrojem całej sypialni. Przeanalizować jakie kolory w niej przeważają, czy jest minimalistyczna, czy urządzona z przepychem. Odpowiednia pościel może odmienić cały wystrój na lepsze, ale źle dobrany komplet może zepsuć cały efekt wizualny sypialni. A przecież sypialnia jest miejscem relaksu i odpoczynku, swego rodzaju sanktuarium, w którym wszystko powinno ze sobą współgrać i być w harmonii.

Pościel nowoczesna świetnie będzie wyglądać w minimalistycznej sypialni o innowacyjnych rozwiązaniach. Dobrze będzie pasować do młodzieżowego pokoju lub do pomieszczenia przesyconego miejskim szykiem. Z kolei pościel elegancka będzie znakomicie wyglądać w sypialni małżeńskiej, w której królują piękne meble i subtelne kolory ścian.

Odpowiednio dobrana pościel zapewni idealny odpoczynek po całym dniu pracy. Pościel powinna być miła w dotyku i przepuszczać powietrze. Warto zmieniać poszewki zależnie od pory roku. Na upalne dni lepiej sprawdzi się lekki komplet pościeli o satynowym wykończeniu, który zimą nie będzie zbyt praktyczny. W chłodniejsze pory roku lepiej zainwestować w komplet o miłej fakturze, który zapewni odpowiednio wysoką temperaturę.

Niezależnie od pory roku naturalne materiały to najlepszy wybór. Takie materiały przepuszczają powietrze, skóra nie poci się i jest nam w nich naprawdę komfortowo. Najlepiej jest wybierać pościel w 100% bawełnianą, lnianą lub z jedwabiu. Jednakże dobrej jakości mikrofibra również spełni swoje zadanie.

Rodzaj użytej tkaniny wpływa na nasze zmysły. Zależnie od materiału pościel może być miękka, zimna, śliska czy ciepła.

Wybierając pościel, warto spojrzeć też na czynniki praktyczne. Komplet pościeli nie powinien przysparzać problemów z praniem i prasowaniem. Warto więc wybierać materiały odporne na zagniecenia oraz postawić na kolory, które nie tylko będą pasowały do ogólnego wystroju sypialni, ale też nie będą uwidaczniać ewentualnych drobnych zabrudzeń.

Niewielka domieszka syntetycznego materiału może sprawić, że pościel dużo łatwiej będzie się prasować i znacznie szybciej będzie schnąć. Warto jednak pamiętać, że syntetyczny materiał nie może stanowić połowy składu pościeli. Warto zrezygnować z takich domieszek w przypadku wyboru kołdry dla dziecka lub w przypadku alergii.

Warto pamiętać, że pościel nie powinna spełniać wyłącznie wymagań estetycznych, ale też powinna być praktyczna i zdrowa.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości sklepu internetowego i-posciel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here