Choć ich rodowód bardziej kojarzy nam się z babcinymi salonami, to kinkiety nowoczesne w ciekawy sposób wracają do łask. Zarówno w projektach, wykorzystaniu nowoczesnych materiałów, jak i sposobach doświetlania wnętrz widać, że odpowiednie dekoracje doskonale sprawdzają się w minimalistycznych czy też industrialnych wnętrzach.

Odpowiednie oświetlenie pozwalają stworzyć klimat wnętrza oraz podkreślić jego styl. Kinkiety są doskonałym uzupełnieniem górnego światła i przede wszystkim tworzą nastrój, a do tego stanowią idealny element dekoracyjny. Cały szereg możliwości, produktów i materiałów pozwala idealnie dopasować lampę do wnętrza, aby uzyskać oryginalny efekt.

Kinkiet – podkreślenie ściany

Sama konstrukcja kinkietów powoduje, że należy zamocować je bezpośrednio do ściany. To rozwiązanie sprawdza się zarówno we wnętrzach, jak i w dekoracji domu. Główną jego ideą jest generowanie subtelnego i stylowego światła. Dlatego tego typu oprawy doskonale sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach lub też w miejscach, w których postawienie tradycyjnej lampy byłoby trudne. Kinkiety nowoczesne świetnie pasują do salonu, przedpokoju, klatki schodowej, sypialni czy do łazienki. Sposób, w jaki naświetlimy te przestrzenie, w dużej mierze zależy od naszej kreatywności. Kinkiety to wiele designerskich pomysłów, które świetnie wyglądają i tworzą ciekawą grę światła i cieni na ścianie, podłodze czy suficie. A tym samym efekt, który zachwyca. Nowoczesne kinkiety doskonale sprawdzają się w klasycznym stylu, ale najczęściej podkreślają wnętrza minimalistyczne, skandynawskie, industrialne czy też nowojorskie.

Małe, a dużo może

Lampy boczne montowane do  ściany to dodatkowe źródło światła, które w znaczący sposób wpływa na klimat wnętrza. Choć z zasady charakteryzują się niewielkim rozmiarem i pewnego rodzaju ograniczeniem, jakie stwarza ściana, to jednak efekt, jaki się dzięki nim uzyskuje, robi  wrażenie. Ważnym elementem będzie materiał, z jakiego lampa jest zrobiona. Tu króluje szkło i stal. Poza tym warto zaplanować rodzaj i moc żarówki, bo to intensywność światła będzie w dużej mierze budowała klimat do pracy, aktywności lub też relaksu. Coraz częściej kinkiety nowoczesne mają postać „mobilną” – dzięki ruchomym elementom można ustawić źródło i kierunek światła dokładnie tak, jak chcemy.

Nowoczesne oświetlenie to bogactwo wzorów i kolorów. Poza prostymi minimalistycznymi formami coraz modniejsze stają się modele futurystyczne inspirowane niemalże kosmiczną technologią lub też produkty ekologiczne, wykorzystujące materiały przetworzone. Kluczem oczywiście będzie to, by nowoczesne kinkiety dokładnie odzwierciedlały klimat i stylistykę wnętrza oraz oświetlały te miejsca, które chcemy. Warto dopasować i ilość, i rozmieszczenie lamp do wielkości wnętrza i do jego funkcjonalności, bo tylko w taki sposób uzyskamy ciekawy efekt. Wiele osób decyduje się na zastosowanie kinkietów nowoczesnych w podobnej stylistyce co światło centralne, lampy stojące lub stołowe. A taka konsekwencja świetnie sprawdza się zarówno w stylu minimalistycznym, jak i industrialnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here