Czy to czary? Do ściany bez użycia kleju, gwoździ i taśmy klejącej możesz przyczepiać kartki, notatki, pocztówki z wakacji, plan zajęć, listy zakupów, laurki i rysunki swoich dzieci. To dzięki niezwykłym właściwościom, jakimi cechuje się farba magnetyczna. Pomalowanie nią ściany pozwala na umieszczanie na niej notatek i informacji z wykorzystaniem magnesów. Zastosowanie znalazła przede wszystkim w pokoju dziecięcym, tym bardziej że można po „magnetycznej ścianie” rysować kolorowymi flamastrami!

Farba magnetyczna – co powinieneś o niej wiedzieć?

Kiedy po zakupie farby magnetycznej otworzysz opakowanie w celu pomalowania ściany, możesz być zaskoczony. Farba magnetyczna ma bardzo gęstą konsystencję, co nieco utrudnia jej rozprowadzanie po powierzchni ściany. Aby ułatwić sobie pracę, powierzchnię należy wcześniej wygładzić i oczyścić, a także użyć farby podkładowej. Malujemy ostrożnie, aby nie zachlapać podłogi i przedmiotów w najbliższym otoczeniu, farba magnetyczna jest trudna do usunięcia. Zaleca się również nałożenie kilku warstw farby w celu wzmocnienia jej właściwości magnetycznych.

Nauka i zabawa dla najmłodszych

Bez wątpienia farba magnetyczna najczęściej pojawia się w pokoju dziecka. Maluchy bardzo lubią rysować i malować po wszystkim, co tylko nie jest białą kartką papieru, największą frajdę sprawia im malowanie po ścianach. Pokrycie ściany farbą o właściwościach magnetycznych pozwoli Ci uniknąć konieczności częstego czyszczenia ścian, ich malowania czy po prostu zaakceptowania faktu, że ściana nie prezentuje się estetycznie. Farba magnetyczna sprawia, że po ścianie można malować flamastrami, jak też przyczepiać do niej za pomocą kolorowych magnesów ozdoby i rysunki.

Ściana pomalowana w ten sposób to świetny sposób, aby zaangażować dziecko do nauki literek i cyferek, ćwiczenia liczenia i pisania. Dziecko może nie tylko pisać po ścianie, lecz także przyczepiać do niej kartki z tabliczką mnożenia, słówkami po angielsku czy zasadami ortografii.

Farba magnetyczna w kuchni i przedpokoju

Nie tylko dzieci skorzystają z niezwykłych magicznych właściwości farby magnetycznej. Możemy pomalować nią ścianę w kuchni, dzięki czemu zyskamy powierzchnię do zapisywania przepisów kulinarnych i listy zakupów. Na Twojej lodówce już brakuje miejsca na pocztówki z wakacji od znajomych i magnesów pamiątkowych? Farba magnetyczna skutecznie zwiększy powierzchnię, na której będziesz mógł przyczepiać kolejne pocztówki i magnesy.

Farba magnetyczna doskonale sprawdzi się także w przedpokoju. To najlepsze miejsce, aby umieścić rozpiskę obowiązków domowych czy też zapisać plan zajęć dzieci. Teraz przed każdym wyjściem z domu i po powrocie będziesz mógł sprawdzić, o której musisz odebrać córkę ze szkoły i zaprowadzić syna na trening piłki nożnej.

Czy tylko na ścianę?

Farba magnetyczna ma wiele zastosowań i można nią pokryć praktycznie każdą powierzchnię. Z kawałka drewna wytnij dowolny kształt i pomaluj farbą magnetyczną. Może być to np. zmieniająca się ozdoba pokoju dziecka lub oryginalna forma planu lekcji. Wykorzystaj ją do tworzenia ramek na zdjęcia, skrzynek ozdobnych i wieszaków na kurtki. Możesz również pomalować nią szafki i szuflady. Proponuje ją m.in. sklep Noxan.pl.

Ściana, która przyciąga jak magnes, po której można pisać, malować i na którą można przyczepiać kartki i pocztówki. To, jak wykorzystasz farbę magnetyczną zależy tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here