szafa w sypialni

Wybór mebli do któregokolwiek pomieszczenia w mieszkaniu zwykle uzależniony jest głównie od przestrzeni, jaką dysponujemy do ich montażu. To jednak nie jedyny wyznacznik, na jaki powinniśmy zwracać uwagę. Ważne są również funkcje, jakie dany mebel ma spełniać. Przyjrzyjmy się zatem bliżej szafie w sypialni. Zobacz jak wybrać szafę do sypialni.

Szafa w sypialni – co w niej przechowamy

Sypialnia to najbardziej prywatne miejsce każdego z nas. Nie przyjmujemy w niej gości, nie spędzamy czasu w ciągu dnia, nie spożywamy posiłków i najlepiej jeśli nie oglądamy w niej telewizora. Tak jest najzdrowiej. Do sypialni przychodzimy pod koniec dnia, aby przebrać się w piżamę i iść spać, rankiem wstajemy i szykujemy się w niej do wyjścia. Z takiej definicji wynika, że szafa w sypialni powinna pomieścić bieliznę i rzeczy codziennego użytku. Nie przechowujemy w niej płaszczy zimowych, butów, ubrań sezonowych, sprzętów sportowych, eleganckich sukienek, które mogłyby się poniszczyć od częstego eksploatowania szafy. Zatem najbardziej mile widziane w szafie do sypialni są półki, szuflady na bieliznę i ewentualnie jeden drążek na wieszaki, nie więcej.

jaka szafe wybrac do sypialni

Szafa w sypialni – jaki model najlepiej wybrać          

Sypialnia, o ile nie posiada garderoby, ma zwykle niewielki metraż. Dlatego zamontujemy w niej dwu- najwyżej trzydrzwiową szafę, najlepiej z panelami przesuwnymi, aby nie tracić miejsca na otwieranie jej. Wygodnie, gdy szafa w sypialni posiada lustro. Zwiększa ono pomieszczenie i pozwala na ocenę swojego wyglądu przed wyjściem. Można również postawić na jasny kolor szafy – nie zmniejszy wtedy pozornie miejsca w pomieszczeniu.

Szafa w sypialni – jak długo trzeba oszczędzać?

Producenci mebli prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowszych i bardziej funkcjonalnych modeli szaf. Cena szafy do sypialni uzależniona jest zwykle od materiału, z jakiej została wykonana. Drewniane meble występują w wyższych cenach niż te ze sklejki czy materiałów sztucznych. Rodzaj frontu drzwi również decyduje o koszcie produkcji, często za lustro należy dodatkowo dopłacić. Obecnie cena szafy dwudrzwiowej ze sklejki i bez lustra rozpoczyna się już od około 460,-

Co więcej, szafy produkowane są w ten sposób, aby można było dokupować do nich przeróżne elementy, najczęściej ozdobne pudła do przechowywania bielizny czy drobnych rzeczy. Ceny rozpoczynają się od 49,- i uzależnione są od wzoru, koloru i materiału, z którego zostało wykonane. Najczęściej spotykane są pojemniki materiałowe, tekturowe lub plastikowe. Zakup takich pojemników, o ile nie są one włączone w podstawowe wyposażenie sypialnianej szafy jest polecany przez wielu dekoratorów. Pozwalają one na utrzymanie porządku i ładu w szafie w sypialni oraz czynią przestrzeń bardziej przyjazną właścicielom. Dzięki nim poranna szukanie ubrań nie jest czasochłonne i stresujące.

jaka szafa sprawdzi sie w sypialni

Podsumowując, szafa w sypialni to nie miejsce przechowywania rzeczy sezonowych. Powinna zawierać ubrania codziennego użytku, m.in. bieliznę. Szafę na odzież wierzchnia, elegancie suknie czy rzeczy codziennego użytku np. odkurzać czy deskę do prasowania poleca się zaaranżować w przedpokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here