Dlaczego warto wybrać drewniane meble?

0
1665

W XXI wieku możesz wiele razy usłyszeć o problemach ekologicznych. Solidne, drewniane meble są nie tylko piękne i eleganckie, ale też zdrowe dla środowiska. Jeśli zwracasz uwagę na ekologię, koniecznie zastanów się nad ich zakupem

Drewno jest odnawialne.

Przede wszystkim drewno jest surowcem najbardziej przyjaznym dla środowiska. Jest jedynym materiałem budowlanym wykonanym ze słońca, deszczu i dwutlenku węgla w powietrzu. Jest nieskończenie odnawialny. Wiele osób zastanawia się, czy ekologiczne jest ścinanie drzew. Na szczęście przy selektywnej ścince (w przeciwieństwie do wycinania) nie stanowi to już problemu. W rzeczywistości wpływa to pozytywnie na zdrowie lasu.

Drewno jest dobre dla klimatu.

Produkty z drewna są zdrowe dla naszego klimatu. Zapobiegają zmianom klimatycznym. Po pierwsze, drzewa pochłaniają dwutlenek węgla przez całe życie. Wyciągają go z atmosfery i przechowują w pniach, gdy rosną. Na tym jednak ich zalety wcale się nie kończą. Produkty drewniane nadal przechowują dwutlenek węgla. Wybierając solidne drewniane meble, skutecznie zapobiegamy zmianom klimatu i efektowi cieplarnianemu.

Na koniec możemy jeszcze odzyskać energię słoneczną zmagazynowaną w drewnie. Pod koniec życia produktu, możemy go spalić. Dzięki niemu ogrzejemy swój dom. Ponowne wykorzystanie drewna jest doskonałym sposobem na wyparcie brudnych, nieodnawialnych i emitujących węgiel źródeł energii. Drewno na opał może skutecznie wyprzeć węgiel, ropę naftową i gaz ziemny. Spalanie drewna tworzy czystą energię i nie powoduje marnotrawstwa.

Brak odpadów

Oto kolejny powód, dla którego drewno jest tak dobre z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju. Ze względu na poprawę technologii  w ciągu ostatnich kilku dekad produkcja drewna stała się przemysłem bez odpadów.

Bio produkty z każdego etapu produkcyjnego mogą być ponownie wykorzystane. Drewno może być wykorzystane w różnych celach. Dlatego nie idzie na marne. Kora jest używana do materiałów ogrodowych. Trociny są używane w lokalnych gospodarstwach lub wykorzystywane na opał. Surowe kawałki drewna są ponownie stosowane w paletach innych materiałów budowlanych. Wreszcie, z resztek twardego drewna można wykonać wewnętrzne komponenty meblowe.

Drewno zawsze wygląda dobrze, niezależnie od stylu.

drewniana polka

Solidne, drewniane meble nie tylko pięknie wyglądają, ale też nadają wyjątkowego charakteru i osobowości każdemu pomieszczeniu. Istnieje wiele różnych gatunków drewna do wyboru. Każdy ma swój odrębny, naturalny styl i wygląd. Na przykład drewno orzechowe ma wspaniały ciemnobrązowy kolor. Wyróżnia się wyraźnym ziarnem i może dodać odrobinę luksusu każdemu pomieszczeniu.

Dąb jest nieco jaśniejszy i niewiarygodnie wytrzymały. Dlatego jest praktycznym i wszechstronnym materiałem do produkcji mebli. Polski producent mebli „take me Home” ma w swojej ofercie ciekawą kolekcję mebli dębowych takemehome.pl

Łatwa pielęgnacja

Nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Można je łatwo wyczyścić za pomocą suchej i miękkiej szmatki lub miotełki z piór. Skutecznie usuną kurz. Jeśli chcesz uniknąć unoszenia się kurzu w powietrzu, możesz bardzo delikatnie nawilżyć szmatkę. Dodając do niej odrobinę wosku pszczelego, Twoje meble będą pięknie błyszczeć.

Każdy element jest odpowiednio chroniony lakierem i starannie wykończony. Dzięki temu ziarnistość drewna jest ładnie podkreślona.  Meble z naturalnego drewna wyróżniają się wyrazistym kolorem i charakterem.

Solidność i wytrzymałość

Drewniane meble mogą być początkowo droższe niż MDF.  Wykonane są jednak z litego drewna. Dlatego są niezwykle trwałe i zaprojektowane z myślą o następnych pokoleniach. Wytrzymają codzienne użytkowanie i z upływem lat wyglądają coraz lepiej. Sposób, w jaki zbudowany jest mebel, może przyczynić się do jego piękna i funkcjonalności.

Drewniane meble urzekają naturalnym pięknem. Sprawdzą się idealnie w każdym wnętrzu. Nawet jeden element może być świetnym dodatkiem we wszystkich pomieszczeniach. Takie meble wyglądają niezwykle elegancko. Można łatwo je zmienić, wybierając inne wykończenie. Są piękne i wygodne. Warto zainwestować w dobrej jakości meble. Są trwałe i mogą służyć kolejnym pokoleniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here