Czy trudno znaleźć usługi alpinistyczne w Warszawie?

Wysokie budynku rosną dzisiaj jak grzyby po deszczu. Zwłaszcza w wielkich miastach, takich jak Warszawa czy Kraków, pojawia się ich ostatnio bardzo wiele. Są coraz wyższe, co zaczyna nastręczać problemów przy ich obsłudze technicznej, czy myciu elewacji. Co gorsza, budynki najczęściej są całkowicie przeszklone, a nie wszystkie okna otwierają się. Mycie musi się więc odbyć od strony zewnętrznej, ale jeżeli budynek ma ponad 100 metrów wysokości, to prace te zaczynają przypominać wspinaczkę wysokogórską.

Jak umyć okna w wieżowcu?


Najczęściej spotykaną praktyką, która jest szybka i łatwa do wykonania oraz względnie bezpieczna dla pracowników, jest opuszczanie się w specjalnym koszu lub na platformie z dachu budynku. Pracownicy mają pod ręką niezbędne przyrządy, które ułatwiają usuwanie z okien brudu, kurzu, a także innych stałych zanieczyszczeń. Niewątpliwą zaletą, jaką posiada tego typu mycie elewacji, jest brak konieczności wchodzenia do wnętrza pomieszczeń biurowych i dezorganizacji pracy przedsiębiorstwa. Jest to ewidentnie duży plus. Niemniej trzeba wiedzieć, że nie każda osoba nadaje się do wykonywania takiej pracy. Dodatkowo zawsze jest to pewne ryzyko, nie ma się więc co dziwić, że firmy odpowiednio wyceniają usługi alpinistyczne Warszawa ma kilka firm, które wykonują tego typu pracę. Możemy spośród nich dowolnie wybierać jednak cennik oraz zakres usług jest najczęściej taki sam.

Wybór firmy alpinistycznej


Jeżeli zarządzamy jednym z tego typu wysokich budynków, lub jesteśmy odpowiedzialni za utrzymanie go w dobrej kondycji, to będziemy samodzielnie wybierać firmę, która prowadzi 
prace na wysokości. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w stolicy nie ma z takimi przedsiębiorstwami problemu. Istnieje ich przynajmniej kilka i są dostępne przez cały czas. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w mniejszych miejscowościach wybór będzie zdecydowanie ograniczony, ceny mogą być wyższe, a czasami nie znajdziemy żadnej firmy, która oferować będzie alpinistyczne mycie okien.

Powyższe nie jest jednak takim wielkim problemem, bo mniejsze miejscowości nie mają też zazwyczaj tak wysokich budynków. Jeśli jednak takowe istnieją, to zawsze można zamówić usługę z pobliskiego większego miasta, a pracownicy dojadą na miejsce z całym potrzebnym sprzętem i wykonają usługę tak samo, jakby robili to u siebie na miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here