Zlewozmywak jednokomorowy i akcesoria - kiedy warto się zdecydować?

Urządzanie kuchni to nie lada wyzwanie. Poza wyglądem musimy skupić się także na funkcjonalności i użyteczności pomieszczenia, tak aby przyjemnie nam się w nim przebywało i pracowało każdego dnia. Jest to szczególnie trudne zadanie w przypadku niewielkich pomieszczeń oraz aneksów kuchennych, gdzie na stosunkowo niewielkiej powierzchni trzeba zmieścić wiele użytecznych sprzętów i jeszcze zostawić trochę miejsca na swobodne poruszanie się. Na co w takim razie zwrócić uwagę, aby zyskać te kilka dodatkowych centymetrów przestrzeni?

Warto zabudowywać sprzęty AGD

Jeżeli nie mamy wiele miejsca do szaleństw, warto zdecydować się na projekt, w którym zabudujesz część sprzętów w kuchni. Zmywarkę czy lodówkę skutecznie możesz wpuścić pomiędzy szafki, dzięki czemu zyskamy trochę wolnej przestrzeni. Podobnie jest w przypadku kuchenki, piekarnika – jeżeli masz go osobno – czy zlewu. Ten ostatni możesz wpuścić w blat, dzięki czemu ukryjesz baterię pod jego powierzchnią. Wybór samego zlewu również jest istotny. Jeżeli chcemy zaoszczędzić miejsce na rzecz pulpitu, warto pomyśleć nad zlewem jednokomorowym lub półtora-komorowym.

Zlewozmywak jednokomorowy – jaki wybrać?

Niezależnie od tego, jaki sklep wybierzesz, wybór zlewozmywaków jest naprawdę ogromny. Możesz wybierać pomiędzy różnymi kształtami, wielkościami czy materiałem, z którego produkt się składa; do najbardziej uniwersalnych, pasujących do każdego wnętrza tworzyw możemy zaliczyć stal i różnego rodzaju kamienie, na przykład granit. W obydwu przypadkach zlewozmywaki występują w stonowanych kolorach, które dobrze wpasują się w każdy styl wykończenia wnętrz, jaki tylko ci się zamarzy. Przykłady takich produktów możesz znaleźć na stronie https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/wyposazenie-kuchenne/zlewozmywaki.html.

Kształt kształtowi nierówny

Choć wybór zlewu wydaje się prosty, tak naprawdę możesz wybierać nie tylko pomiędzy kolorami czy materiałem, z jakiego produkt jest zrobiony. Dla mniejszych kuchni idealnym wyborem będzie zlew okrągły lub mały zlew prostokątny, podczas gdy w przypadku większych kuchni czy aneksów można pozwolić sobie na przykład na zlewozmywak półtora-komorowy. Kupując taki produkt nie musisz martwić się o miejsce na wysuszenie mokrych naczyń czy przechowywanie świeżo umytych produktów na krótką chwilę przed ich przyrządzeniem w kuchni. W sytuacji, gdy nie masz miejsca na bardziej rozbudowany zlew, warto zastanowić się nad mniejszą, osobną suszarką na naczynia, którą zawsze możesz postawić w najmniej używanym rogu blatu.

Akcesoria też są ważne…

…ponieważ to one nadają charakter wnętrzom w naszym domu. Nie inaczej jest z kuchnią – takie dodatki, jak dozownik na płyn do mycia naczyń czy kratka na dno zlewu, choć wydają się banalne, również mogą nadać klimat twojej kuchni. W zależności od stylu pomieszczenia i materiałów użytych do jego wykończenia możesz zdecydować się na akcesoria metalowe, plastikowe, a także drewniane, co dodatkowo podkreśli indywidualizm i serce włożone w projekt twojego wymarzonego domu.

Aranżacja wnętrz w domu to zawsze wyzwanie. Nie inaczej jest z kuchnią, gdzie często musimy pomieścić wiele urządzeń na małej przestrzeni. Stosując kilka sztuczek możemy zyskać dla siebie nieco więcej przestrzeni, dzięki czemu będzie nam łatwiej przygotowywać posiłki i wykonywać inne czynności w kuchni lub aneksie. W przypadku, gdy masz naprawdę niewiele miejsca, warto zastanowić się również nad wyborem jednokomorowego zlewozmywaka – zyskasz taką samą funkcjonalność, jednocześnie oszczędzając przestrzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here