zamrazarka szufladowa

Zamrażarka szufladowa z wyglądu przypomina standardową lodówkę. Jednak zamiast półek, w jej wnętrzu znajdują się przezroczyste szuflady, które pozwalają na wygodne przechowywanie i sortowanie mrożonek. Taka zamrażarka będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają świeże warzywa i owoce z własnego ogródka. Przyda się również osobom, które robią zakupy na zapas i mrożą żywność, aby przedłużyć jej termin przydatności do spożycia.

Rodzaje zamrażarek szufladowych

W przeciwieństwie do zamrażarek skrzyniowych, modele szufladowe występują w dwóch wersjach – wolnostojącej i do zabudowy. Na rynku zdecydowanie przeważają te pierwsze, gdyż są w pełni mobilne, dzięki czemu można je ustawić w dowolnym pomieszczeniu, np. w kuchni, spiżarce czy budynku gospodarczym. Takie urządzenie można również bez problemu wstawić do garażu lub do piwnicy. Co więcej, w przypadku awarii naprawa zamrażarki wolnostojącej będzie o wiele łatwiejsza niż modelu przeznaczonego do zabudowy. Jeśli chodzi natomiast o zamrażarki do zabudowy, to ich największym atutem jest elegancki wygląd. Doskonale wkomponują się one w meble kuchenne, ale niestety oferują mniejszą pojemność, a ich cena jest dość wysoka.

szafa mroznicza

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zamrażarki szufladowej?

Wybierając zamrażarkę szufladową, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jej parametry. Warto również wcześniej zastanowić się, jakie produkty chcemy mrozić, co pozwoli nam lepiej dopasować wnętrze urządzenia do swoich potrzeb.

  • Pojemność – przed zakupem powinniśmy zastanowić się, jak duże ilości żywności chcemy mrozić. Dzięki temu łatwiej podejmiemy decyzję odnośnie wyboru pojemności zamrażarki. W sklepach znajdziemy bowiem zarówno małe zamrażarki o pojemności 150 l, jak i duże modele, których pojemność przekracza 300 l.
  • Klasa energetyczna i roczne zużycie prądu – zamrażarka szufladowa, podobnie jak lodówka, jest sprzętem AGD, który musi pracować przez cały czas. Nie możemy ot tak po prostu odłączyć jej wtyczki z gniazdka. Z tego względu powinniśmy wybierać urządzenia z wysoką klasą energetyczną – od A wzwyż. Warto także sprawdzić, ile energii rocznie pobiera zamrażarka, abyśmy nie narazili się na wysokie rachunki za prąd.
  • Liczba szuflad – im więcej szuflad, tym więcej żywności z różnych kategorii będziemy mogli mrozić.
  • Automatyczne rozmrażanie No Frost – warto wybrać zamrażarkę z funkcją No Frost, która zapobiega gromadzeniu się na ściankach urządzenia szronu i lodu. Dzięki temu lodówka bezszronowa nie wymaga ręcznego rozmrażania, pracuje wydajniej i pobiera tylko tyle prądu, ile potrzebuje do prawidłowego działania.
  • Cicha praca – z racji tego, że zamrażarka szufladowa będzie pracowała przez cały czas, warto wybrać model, który generuje jak najmniejszą ilość decybeli. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzamy ustawić ją w kuchni otwartej na salon.

zamrazarki szufladowe

Zamrażarka szufladowa – gdzie ją postawić?

Zanim jednak udamy się do sklepu po zamrażarkę, powinniśmy przemyśleć, gdzie ją ustawimy. Jest to bardzo ważne, ponieważ metraż pomieszczenia będzie mieć duży wpływ na wielkość i pojemność urządzenia. Wybierając miejsce dla zamrażarki, powinniśmy pamiętać, że jest ona urządzeniem elektrycznym, a więc wymaga podłączenia do gniazdka. Podobnie jak w przypadku lodówki, zamrażarka szufladowa nie powinna stać w pobliżu źródeł ciepła, czyli kuchenki, piekarnika czy kaloryfera. Wydzielane przez te sprzęty ciepło może bowiem negatywnie wpływać na pracę zamrażarki i powodować większe zużycie energii. Jeśli planujemy często korzystać z zamrażarki, powinniśmy zapewnić sobie łatwy do niej dostęp. W takiej sytuacji z powodzeniem możemy ulokować ją w kuchni czy pobliskiej spiżarce. Jeśli jednak nie mamy wystarczająco dużo miejsca, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wygospodarować dla niej odpowiednie miejsce w garażu, piwnicy czy budynku gospodarczym. Należy jedynie pamiętać, żeby na zamrażarkę nie padały promienie słoneczne – najlepiej ustawić ją w zaciemnionym kącie.

Sprawdź popularne i polecane modele zamrażarek szufladowych na stronie sklepku online MaxElektro.pl:

https://maxelektro.pl/agd/lodowki/zamrazarki-szufladowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here