makler

Makler jest to osoba, która pośredniczy w transakcjach zakupu lub sprzedaży towarów, usług lub papierów wartościowych. W niektórych przypadkach nazywana jest również brokerem, jednak takie osoby zajmują się wyłącznie rynkiem usług ubezpieczeniowych. Makler jest bowiem osobą pracującą na giełdzie która reprezentuje swoich członków. Będą to przede wszystkim firmy inwestycyjne, które działają pod własnym nazwiskiem lub w imieniu swoich klientów.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-maklera-dowiedz-sie-co-robi-makler/

Jak wygląda praca jako makler?

Na co dzień będziesz zajmował się przekazywaniem dla dzień klientom lub domem maklerskim, w których jesteś zatrudniony. Może odbywać się w kilku formach. Członkowie giełd posiadają obowiązek wyznaczania maklera nadzorującego. Jest to osoba zajmująca się weryfikacją i nadzorem innych maklerów pracujących w danej firmie. Jeżeli przyjdzie ci pracować w biurze przez nich będziesz musiał bezpośrednio kontaktować się ze swoim klientem, przyjmować od niego zlecenia oraz sprawdzać czy mają zarezerwowane wystarczające środki finansowe. Mowa tutaj o tych, które potrzebują na swoją realizację przeprowadzenia transakcji. Następnie wymień u klienta będziesz przekazywać dyspozycje do odpowiedniego maklera giełdowego. Będziesz zajmował się również udzielaniem informacji informacji na temat strefy zmian której działa dana firma Inwestycyjna.

Co daje nam licencja maklerska?

Posiadając taką licencję mamy prawo doradzać klientom w sprawach spożytkowania ich własnego kapitału. Było to możliwe do niedawna, lecz zmiana przepisów, sprawiła, że do prowadzenia takiego typu doradztwa wystarcza jedynie licencja maklera. Osoby, które zyskały uprawnienia zawodowe przed wprowadzeniem zmiany, mogą przystąpić do odpowiedniego egzaminu uzupełniającego. Na potrzeby swojego klienta możemy wykonywać analizę dotyczącą gospodarki oraz giełdowej kwestii. Etyka zawodowa nakazuje, żebyśmy sami nie inwestowanie na giełdzie.

Zobacz też: http://www.dekoteria.pl/makler-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here