Niewielkie łazienki to przede wszystkim zmora mieszkań w nowym bloku, gdzie każdy metr kwadratowy przestrzeni jest niezwykle kosztowny. Deweloperzy często jako najmniejsze pomieszczenie ustanawiają właśnie łazienkę. W jaki sposób poradzić sobie z niewielką liczbą przestrzeni tak, aby prezentowała się ładnie, a przy tym była funkcjonalna?

Jasne kolory i zróżnicowane faktury

W niewielkiej łazience warto zagrać niekoniecznie wzorem czy kolorem, ale za to fakturą. Producenci płytek ceramicznych dbają o to, aby ich nowe kolekcje wpisywały się w najświeższe trendy oraz dobrze sprawdzały się w mieszkaniach inwestorów. W związku z tym na rynku królują płytki podłogowe oraz płytki kuchenne marek Ceramika Paradyż, Tubądzin czy Opoczno. Kolekcje są wykonane zazwyczaj w kolorze bieli z nutą lub przewagą szarości. W ostatnich miesiącach prawdziwym hitem są płytki do złudzenia przypominające marmur, które sprawiają, że nawet niewielka przestrzeń zyskuje szlachetnego wyglądu.

Z fugą czy bez fugi?

Warto pamiętać, że w niewielkich łazienkach warto stosować płytki o dużej wielkości – wówczas sprawiają one optyczne wrażenie większej przestrzeni. Zgodnie z najnowszymi trendami płytki kładzie się z zachowaniem niewielkich odstępów i wypełnieniem ich fugą. Są one znacznie węższe aniżeli jeszcze kilka lat temu. Zaletą tego rozwiązania, oprócz kwestii wizualnych, jest też możliwość lepszego zachowania czystości na co dzień i dotarcia z mopem do każdej szczeliny bez większych problemów, co chwalą sobie przede wszystkim młode mamy.

Błyszczące czy matowe?

W najnowszych trendach przewijają się zarówno kolekcje zupełnie matowych płytek łazienkowych czy salonowych, jak też błyszczące zestawy. Dość powszechne jest dziś łączenie obu tych rodzajów, co przy umiejętnym zaprojektowaniu układu ściennego i podłogowego pozwala uzyskać interesujące i niebanalne efekty. Płytki łazienkowe, gres i kafelki marek Cersanit, Ceramika color i wielu innych można znaleźć w sklepie www.twojelazienki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here