Rolety – skuteczny system osłonowy przeciwko nadmiernemu nasłonecznieniu

0
1165

Wśród popularnych w naszym kraju systemów osłonowych na okna, znajdują się między innymi rolety. Są one wykorzystywane zarówno w przypadku pomieszczeń mieszkalnych, jak i pracowniczych – w biurach, poczekalniach, urzędach i innych rodzajach pomieszczeń. Rolety skutecznie chronią przed nadmierną ilością światła, które dostaje się wewnątrz, powodując przez to niechciany wzrost temperatury i nasz dyskomfort. Funkcja ta ma znaczenie i w przypadku pomieszczeń mieszkalnych, i pracowniczych – gwarantuje komfort przebywania wewnątrz nawet w okresie letnich upałów, a także pozwala na dostosowanie poziomu naświetlenia i temperatury do wymogów stawianych przez przepisy BHP.

Dostępne na rynku modele rolet można podzielić na kilka głównych typów. Przede wszystkim, wyróżniamy rolety ze względu na sposób ich montażu – rolety zewnętrzne instaluje się od zewnętrznej strony okna, rolety wewnętrzne natomiast mogą być instalowane nieinwazyjnie (bez wiercenia dziur w ścianach lub framugach), od wewnętrznej strony pomieszczeń. Tego typu rolety mocuje się zazwyczaj za pomocą odpowiednich zaczepów, nakładanych na framugi.

Rolety typu dzień noc

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są rolety typu dzień noc. Ich najważniejsze zalety wiążą się z dużą funkcjonalnością w ich korzystaniu oraz możliwością dokładnej regulacji ilości wpadającego przez nie światła. Z tego powodu, są one atrakcyjne w przypadku pomieszczeń o dużym poziomie nasłonecznienia, w których okna wychodzą od strony południowej.

Rolety dzień noc różnią się od standardowych rolet sposobem ich wykonania oraz wynikającą z niego możliwością precyzyjnej regulacji poziomu nasłonecznienia. W tego typu roletach stosuje się dwa pasy materiałów, które nachodząc na siebie, mogą całkowicie zasłonić okno. Regulacja w roletach typu dzień noc jest przy tym dość prosta i odbywa się za pomocą standardowego łańcuszka lub sznurka, wprowadzającego w ruch mechanizm rolet za pomocą ruchomej głowicy. Zazwyczaj rolety tego typu wyposażone są w system żyłkowy, gwarantujący ich całkowite przyleganie do powierzchni okna. Dzięki temu, rolety dzień noc nie odpadają od okien nawet w przypadku intensywnych przeciągów lub pod wpływem mechanicznych uszkodzeń.

Wygląd rolet dzień noc odbiega od wyglądu tradycyjnych rolet, które zazwyczaj tworzone są z pasa materiału o jednakowej barwie. W roletach dzień noc materiał jest paskowany, co stanowi ich dodatkowy walor estetyczny i pozwala na ich wkomponowanie w styl aranżacji naszego wnętrza.

Rolety dzień noc – gdzie kupić?

Osobom zainteresowanym roletami typu dzień noc, polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego rolety.eu, jednego z czołowych dostawców systemów osłonowych na okna. Rolety.eu oferuje szeroką gamę rolet różnego rodzaju, a także karniszy, plis i akcesoriów stosowanych we wszystkich systemach osłonowych. Dostępne w ofercie tego sklepu rolety dzień noc nadają się do montażu bezinwazyjnego, co umożliwia ich szybką instalację lub deinstalację we własnym zakresie, bez pomocy fachowców oraz bez ingerencji w strukturę ścian lub okien. Zaletą oferty rolety.eu jest możliwość dopasowania wielkości zamawianych produktów do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu, mamy możliwość doboru rolet do wielkości okna, nawet w przypadku niestandardowych wymiarów.

Składające się na ofertę produkty dostępne są w dziesiątkach różnych odcieni kolorystycznych, zarówno w intensywnych, żywych barwach, tradycyjnych odcieniach drewna i ziemi, jak i spokojnych, pastelowych kolorach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here