Prysznic bez brodzika to estetyczne rozwiązanie, które można zastosować niemal w każdej łazience. Na zastosowanie brodzika na poziomie podłogi decyduje się coraz więcej osób, jednak wiele z nich zapomina  o tym, o jakich kwestiach trzeba pamiętać, aby był on również praktyczny.  Tylko zastosowanie odpowiedniego odwodnienia liniowego sprawia, że z prysznica bez brodzika będzie można komfortowo korzystać, a lejąca się woda nie będzie powodowała szkód w łazience. Zobacz jak zaaranżować prysznic bez brodzika w łazience.

Prysznic bez brodzika – jakie ma zalety?

Niewątpliwą zaletą prysznica bez brodzika jest to, że wprowadza do łazienki lekkość i przestronność. Co więcej, w takiej łazience pierwsze skrzypce grają dodatki i elementy dekoracyjne, a nie biała niecka rzucająca się w oczy. Zaletami prysznica bez brodzika jest więc optycznie powiększenie wnętrza oraz sprawienie, że łazienka jest bardziej ustawna i przestronniejsza.

Prysznic bez brodzika

Brodzik w poziomie podłogi najczęściej stosowany jest przy aranżacji łazienek urządzonych w stylu nowoczesny, ale swoje miejsce odnajdzie również w pokojach kąpielowych na styl skandynawski czy retro. Zastosowanie prysznica bez brodzika polecane jest przez projektantów również tym osobom, które posiadają małe i trudno ustawne łazienki.

Prysznic, który nie posiada brodzika to także dobry pomysł w łazienkach, z których korzystają osoby starsze czy małe dzieci. Jest on wygodniejszy, łatwiejszy i bezpieczniejszy w obsłudze.

Prysznic bez brodzika – czyli jaki?

Prysznic bez brodzika jest lekką konstrukcją, która właściwie składa się tylko z przeszklonych ścian. Liczba ścian uzależniona jest od pomysłu właściciela łazienki lub ograniczeniami, jaki narzuca układ pomieszczenia. Odpływ ukryty jest w podłodze, czasem za szklanymi drzwiami, a czasem w zupełnie innym kącie łazienki.

Prysznic z brodzikiem w podłodze – jak to zaaranżować?

Polecanym rozwiązaniem jest umiejscowienie tego typu prysznica we wnękach i załamaniach. Możliwość dowolnego operowania kształtem i wielkość prysznica pozwala na ulokowanie go w nawet w trudno dostępnym miejscu.

Załamania, wnęki czy rogi łazienki można zamieć w kabinę prysznicową o dowolnych rozmiarach i niestandardowych kształtach. Często na prysznic bez brodzika aranżuje się całą, jedną ścianę łazienkową, tworząc ciekawą aranżację, która z powodzeniem zastąpić wannę.

prysznic z brodzikiem w podlodze

Wejście do prysznica bez brodzika można umieści w dowolny miejscu, stawiając tylko jedną ścianę i otrzymując dwustronne miejsce do kabiny lub zabudować ją szklanymi taflami z każdej strony.

Jak zamontować prysznic z brodzikiem w podłodze?

Prysznic bez brodzika o wiele łatwiej jest zaaranżować w łazience, która dopiero będzie wykończona. W tej remontowanej może się okazać, że jego montaż napotyka wiele przeszkód. Konieczne będzie skucie płytek, wyrównywanie poziomu podłogi i drążenie w podłodze.

Prysznic bez brodzika można zamontować w łazience, która posiada wyprofilowana podłogę ze spadkiem 2%. Odpływ należy zamontować w podłodze lub na specjalnym stelażu w ścianie. Konieczne jest też zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji. Zapomnienie o niej może skutkować tym, że korzystając z prysznica bez brodzika, będzie się zalewać łazienkę i sąsiadów z dołu. Hydroizolacje prysznica bez brodzika najłatwiej wykonać przy pomocy tzw. płynnej folii.

prysznic,

Wiele osób uważa, że prysznic bez brodzika jest tym o wiele tańszym niż zakup tradycyjnej kabiny prysznicowej. W  rzeczywistości jednak tak nie jest. Koszt zakupu szklanych drzwi prysznicowych niejednokrotnie przewyższa koszt kabiny. Koszty generuje również sam montaż prysznica z brodzikiem  podłodze. Instalacje powinien przeprowadzić specjalista, który pomoże wybrać najlepszy rodzaj odpływu oraz sprawi, że wszystko będzie działać profesjonalnie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here