rozdzielenei salonu od sypialni jak to zrobic

Kupując kawalerkę czy mikroapartament należy liczyć się z tym, że wszystkie domowe pomieszczenia prócz łazienki, będą znajdować się na jednej przestrzeni. Oznacza to, że strefa dzienna i nocna będą ze sobą połączone. Jeden pokój będzie służył za kuchnię, salon oraz sypialnię. Nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, bardzo często utrudnia funkcjonowanie, a  także przyczynia się do powstawania domowego bałaganu. Wtedy kiedy jest to możliwe, warto więc na przestrzeni kawalerki wydzielić osobne pomieszczenia. Jednak jeśli oddzielenie salonu od sypialni za pomocą tradycyjnych ścianek działowych nie jest możliwe, można zdecydować się na zastosowanie trików aranżacyjnych, które w tym pomogą. Są one też doskonałym rozwiązaniem  dla osób, które nie chcą wydawać dużych pieniędzy na odseparowanie pokoju dziennego od strefy sypialnianej. Sprawdź jak prosto i tanio oddzielić salon od sypialni.

Przede wszystkimi posiadając mieszkanie jednopomieszczeniowe, konieczne jest wydzielenie w nim odpowiednich stref. Tymi podstawowymi jest strefa: sypialna, dzienna oraz kuchenna. Na sypialnie w kawalerce najlepiej wybrać ten kąt wnętrza, który oddalony jest od ciągów komunikacyjnych. Sypialnia może być też umiejscowiona w przestrzeni bez okna – tam, gdzie jest najciemniej. Dobrze jest także zadbać o odpowiednią powierzchnię aneksu sypialnego. Powinien on mieścić łóżko lub inny meble do spania oraz stolik nocny. Dostęp do mebli powinien być swobodny, w związku z tym konieczne jest pozostawienia pasa wolnej przestrzeni.

Jak oddzielić salon od sypialni w małym mieszkaniu?

Aby oddzielić salon od sypialni, trzeba dokonać podziału pokoju dziennego na dwie strefy. Można to zrobić, stosując różnorodne przegrody. Ta najtrwalsza są tradycyjne ścianki działowe, które można wykonać z płyt gipsowo-kartonowych. Ściana może być wysoka aż do sufitu, tym samym szczelnie oddzielając te dwie strefy lub niższa, dzięki czemu nie będzie optycznie zmniejszać pomieszczenia. Decydując się na postawienie ścianki działowej pomiędzy salonem a sypialnią, trzeba liczyć się z tym, że jest to jedno z trwalszych rozwiązań. Raz wykonaną ściankę trudno będzie wyburzyć i zastąpić innym elementem. Podobnie jest z kolejnym separatorem, jakim są drzwi przesuwne do sypialni. Ich montaż pozwala na rozdzielenie pomieszczeń, przy jednoczesnej możliwości ich łatwego ponownego połączenia ze sobą (poprzez otworzenie drzwi). Mimo tego trzeba pamiętać, że dezinstalacja drzwi jest problematyczna. Co więcej, ten rodzaj separatora bywa też kosztowny i wymaga dość sporo miejsca, szczególnie jeżeli decyduje się na zastosowania modelu naściennego stolarki.

Sposoby na oddzielenie salonu od sypialni

Jeżeli nie chce się we wnętrzu korzystać z trwałych rozwiązań, salon od sypialni można oddzielić za pomocą ruchomych sprzętów. Najprostszym i najtańszym pomysłem jest zastosowanie parawanów lub kotar. Dzięki nim szybko i bez zbędnych przeróbek wnętrzarskich salon i sypialnia staną się dwoma osobnymi pomieszczeniami. Ich zaletą jest też to, że w każdej chwili można z nich zrezygnować, przestawić w inne miejsce lub wymienić na inne.

ak oddzielic salon od sypialni

Do rozdzielenia sypialni i pokoju dziennego wykorzystać można także różnego rodzaju półki, regały i meblościanki. Są one łatwe do montażu i późniejszego demontażu, a co więcej zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania, tak ważne w małym mieszkaniu. Jeżeli chce się optycznie powiększyć przestrzeń mieszkania, warto zastosować meble ażurowe o niewielkich gabarytach. Regały i meblościanki mogą zasłaniać cały aneks sypialny lub tylko jego część, np. łóżko czy kanapę.

Sposobów na oddzielenie sypialni od salonu jest bardzo wiele. Do wydzielenia strefy sypialnianej w małym mieszkaniu można posłużyć się trwałymi, jak i nietrwałymi rozwiązaniami. Sypialnie można zasłonić niemal każdym meblem czy też większym akcesorium dekoracyjnym, takim jak parawan. Rozdzielenie sypialni i salonu na dwa osobne pomieszczenie to dobre i pożądane rozwiązania aranżacyjne. Pozwala zwiększyć komfort mieszkania oraz stwarza w nim intymną strefę dla właściciela.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here