Podłoga ma ogromny wpływ na to, jak prezentuje się całe pomieszczenie. To element wystroju na który zwracamy uwagę tuż po przekroczeniu progu. Doskonale, jeśli podłoga jest wykonana z naturalnych materiałów. W takim otoczeniu bowiem czujemy się bardzo swobodnie, a naturalne drewniane podłogi dodają dodatkowo pomieszczeniu ciepła. Decydując się na podłogę w drewnianym tonie, możemy wybierać między panelami podłogowymi a drewnianym parkietem. Oba te rozwiązanie znacznie różnią się od siebie, wymagają innego stopnia zaangażowania podczas kładzenia podłogi, a także różni się ich cena oraz jakość.

Nie każde drzewo nadaje się na parkiet

Klasyczny parkiet wykonany jest z litego drewna o grubości około 22 mm. Poszczególne klepki układane są na pióro, chociaż można eksperymentować z różnymi wzorami oraz odmianami drewna. Tylko wysoki gatunek twardego drewna nadaje się, aby stworzyć z niego parkiet. Takim drzewem jest dąb, buk lub klon, a także gatunki egzotyczne. Położenie parkietu jest czynnością czasochłonną i wymaga trochę doświadczenia.

Warto szukać obniżki cen

W zależności od gatunku drewna za metr kwadratowy parkietu zapłacimy w granicach 100 200 zł. Oczywiście, możemy poszukać promocji, wtedy cena ta może spaść do nawet kilkudziesięciu zł. Aby trafić na najlepszą okazję warto przeglądać gazetki, które przyszykowały dla konsumentów wielkie sieciówki. wystarczy odrobina zaangażowania oraz trafienie w dobry moment, aby móc kupić parkiet drewniany w naprawdę okazyjnej cenie. Co więcej, coraz częściej sklepy obdarowują klientów licznymi kuponami rabatowymi. Najczęściej takie rabaty możemy uzyskać jako dodatkowa premia lub jako bonus do zakupów. Warto więc szukać okazji, ponieważ drewniany parkiet wysokiej jakości to podłoga, którą będziemy mogli się cieszyć na lata. To rozwiązanie tradycyjne i jednocześnie ponadczasowe, ponieważ estetyczny parkiet nigdy nie straci na swojej wartości. Drewniane panele w promocyjnych cenach często oferowane są w sklepach VOX. Warto skorzystać z gazetek promocyjnych na drzwipodlogivox.promoceny.pl

A może panele?

Panele może nie prezentują się tak okazale jak drewniany parkiet, za to ich bezapelacyjną zaletą jest łatwość oraz szybkość montażu. Jeżeli tylko posiadasz odrobinę doświadczenia, to wystarczy praktycznie kilka godzin, aby móc się cieszyć nowymi panelami na twojej podłodze. Panele drewniane to swoiste połączenie estetyki drewna, trwałości oraz funkcjonalności. Dodatkowo, panele są o wiele tańsze od parkietu drewnianego. Także większa jest ich dostępność oraz różnorodność. Sklepy budowlane prześcigają się w coraz to nowszych wzorach paneli i nieustannie zwiększają swoją ofertę, a także walczą o klienta proponując niższe ceny za metr kwadratowy.

Panele w okazyjnych cenach

Jeśli planujesz kupno paneli, to również warto wziąć pod uwagę panele laminowane. Składają się one z kilku warstw i charakteryzują się większą odpornością na działanie wody, a także są odporne na ścieranie. Panele to rozwiązanie tańsze, ale zdecydowanie mniej dostojne. Jeśli jednak posiadasz ograniczone fundusze, to jest to doskonałe rozwiązanie, by tanim kosztem położyć podłogę. Zwłaszcza jeśli natrafisz na jedną z licznych okazji, które w swoich gazetkach prezentują sklepy budowlane. Dodatkowo natrafiając na końcówkę kolekcji, możesz liczyć na dodatkowe rabaty. Sklepy pragną szybko pozbyć się konkretnego modelu paneli, aby zwolnić magazyn i móc na to samo miejsce wstawić nowy materiał. Z takich promocji często możemy skorzystać w sklepach Komfort, którego okazyjną ofertę znajdziemy na komfort.okazjum.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here