W ostatnich latach odżyła moda na kominki, których ciepło wprowadza miły i przytulny klimat do każdego wnętrza. Zamiast tradycyjnych murowanych egzemplarzy Polacy coraz częściej decydują się na nowoczesne kominki elektryczne o minimalistycznym wyglądzie. Zobaczcie, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, decydując się na postawienie kominka w swoim domu.

Jakie zalety płyną z posiadania kominka elektrycznego lub biokominka?

Wśród najważniejszych zalet posiadania kominka elektrycznego w swoim domu warto wymienić:

  • wyjątkowa atmosfera – kominek potrafi wprowadzić przytulny i nastrojowy klimat, którego nie sposób osiągnąć wyłącznie za pomocą oświetlenia;
  • prestiż – kominek elektryczny z pewnością podnosi prestiż salonu urządzonego w nowoczesnym stylu; nowoczesne kominki dobrze wpisują się w białe minimalistyczne i przestronne wnętrza;
  • niskie koszty utrzymania – kominki elektryczne funkcjonują na bazie energii elektrycznej, natomiast biokominki wymagają zastosowania biopaliwa, które można kupić w wygodnej i czystej formie (w butelce) za pośrednictwem sklepów internetowych;
  • elegancki wygląd – każde z tych rozwiązań zapewnia nowoczesny i stylowy wygląd, dobrze wpisujący się w aktualne trendy modowe; niektóre z kominków są też mobilne i można łatwo przenosić je z miejsca na miejsce; ciekawie prezentują się też kominki narożne.

Jakie są zalety tradycyjnego kominka opalanego drewnem?
Nie każdy jednak da się przekonać do tak nowoczesnego rozwiązania jak kominek elektryczny czy biokominek. Miłośnicy tradycji mogą być zawiedzeni, że nie poczują zapachu drewna, a zamiast prawdziwych trzasków palonego drzewa usłyszą podkład muzyczny imitujący ten dźwięk. Tradycyjny kominek to rozwiązanie, które również ma wiele zalet.

Generuje jednak konieczność wyrzucania popiołu i pilnowania tego, aby prace konserwacyjne były przeprowadzane w sposób regularny. Nie zmienia to jednak faktu, że tradycyjne kominki cechuje znacznie wyższa wydajność energetyczna w porównaniu z nowoczesnymi ekokominkami, które nie ogrzeją domu, podnosząc temperaturę w pomieszczeniu o zaledwie 1-2 stopnie Celsjusza.

Mając tradycyjny kominek, regularnie sprawdzaj drożność przewodów kominowych!

To konieczność w przypadku osób, które opalają dom drewnem lub węglem. Każdego roku dochodzi do przypadków zaczadzenia lub podtrucia tlenkiem czadu, który jest śmiertelnie trujący dla ludzi. Informacje dotyczące konserwacji i czyszczenia komina można znaleźć na stronie https://jeremias.pl/.

Wkłady kominowe wykonane ze stali można kupić za pośrednictwem sklepu https://twojkomin.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here