Sen to bardzo ważny element naszego życia – w końcu na wypoczynek poświęcamy jedną trzecią dnia. W trosce o komfort i zdrowie kręgosłupa powinniśmy wybierać tylko takie materace, które sprawiają, że z nocnego relaksu czerpiemy rzeczywistą korzyść. W celu dokonania przemyślanego wyboru musimy najpierw zdecydować, które materace spełniają stawiane przez nas wymagania. Jednym z najpopularniejszych materacy na rynku są materace bonellowe. Czym charakteryzują się te modele?

Materace bonellowe – jak wygląda ich konstrukcja?

Nazwa tego typu materacy pochodzi od sprężyn stanowiących podstawę ich konstrukcji. Wkład sprężyn bonellowych posiada warstwę, która chroni przed ich wyjściem na zewnątrz. Taka warstwa może być miękka w przypadku zastosowania filcu czy pianki lub twarda, jeśli do produkcji zostanie wykorzystana masa z włókien kokosowych. W ten sposób materac bonellowy opiera się na równomiernie rozłożonych sprężynach, które są ze sobą połączone za pomocą spiralnego drutu. Ich przemyślana budowa sprawia, że materace te posiadają szereg specyficznych dla siebie cech.

Na czym polega sekret ich działania?

To specjalny kształt sprężyn sprawia, że materace bonellowe zyskują na trwałości i uniwersalności. – Dzięki temu, że sprężyna zwęża się w kierunku swego środka, dochodzi do powstania sprężystości progresywnej, w której poziom wypierania zależy bezpośrednio od ciężaru, jaki działa na materac. W ten sposób materace bonellowe reagują proporcjonalnie do masy osoby, która z nich korzysta – informuje konsultant ze sklepu internetowego Sleeptime.pl.

Zalety materacy sprężynowych

Każdy rodzaj materaca posiada inne właściwości, które są odpowiednie dla jednych użytkowników, podczas gdy inni nie są w stanie ich zaakceptować. Podobnie jest z materacami sprężynowymi, które posiadają swoje jaśniejsze i ciemniejsze strony. Dużym atutem, jaki posiadają materace bonellowe, jest to, że są odpowiednie dla osób o każdej masie ciała. Materace bonellowe są doceniane za to, że przy zapewnieniu satysfakcjonujących warunków do spania lub odpoczynku, cechują się atrakcyjnymi kosztami zakupu. To jedne z najbardziej konkurencyjnych na rynku modeli, dlatego jeśli kierujemy się ceną – wybierzmy właśnie materace bonellowe. Poza tym, ten rodzaj materacy cechuje się wysokim poziomem wytrzymałości oraz zapewnia przewiewność i higienę.

Na co uważać przy zakupie materaca?

Podczas zakupów zaufajmy producentowi o ugruntowanej opinii na rynku, bo inaczej możemy przekonać się o wadach, jakie posiadają materace bonellowe o niskiej jakości. Należy do nich wydostawanie się sprężyny spod warstwy ochronnej, jednak tylko wówczas, gdy w konstrukcji zastosowano nieodpowiednie tworzywa. Drugim czynnikiem, który decyduje o tym, że spanie na materacu bonellowym może być niekomfortowe, jest rozkładanie ciężaru na całej powierzchni materaca. W ten sposób osoby śpiące w dwójkę odczuwają nawzajem swoje ruchy. Materace bonellowe są zalecane głównie do pojedynczych łóżek.

Jak wybrać idealny materac?

Świadomi jego budowy, a także zalet i wad, powinniśmy przystąpić do wyboru odpowiedniego materaca. Przede wszystkim zdecydujmy się na model pochodzący od zaufanego producenta. Potem dobierzmy odpowiednią długość materaca, która zawsze powinna być o 20 centymetrów większa niż wzrost użytkownika. Szerokie materace są bardziej wygodne. Ich użycie jest czasami wręcz konieczne, na przykład dla osób, które lubią przewracać się z boku na bok. Sprawdźmy również, czy nie jesteśmy uczuleni na niektóre z komponentów danego materaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here