Małe mieszkanie w stylu skandynawskim

Na wykorzystaniu stylu skandynawskiego mogą zyskać w szczególności niewielkie miejskie mieszkania, w których liczy się zagospodarowanie każdego metra kwadratowego. Przy odpowiednim podejściu możliwe jest stworzenie wyjątkowo estetycznego wnętrza, które pozwoli na wygodne życie codzienne nawet w bardzo małym mieszkaniu.

Coś dla minimalistów

Styl skandynawski zdecydowanie odznacza się minimalizmem, który jest jednym z czynników składających się na niewymuszoną elegancję przestrzeni, w których styl ten dominuje. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza jasne meble, w których jasne drewno zestawiane jest z lakierowanymi płytami w białym kolorze. Cały styl bazuje na bieli oraz brązach i szarościach, co jest bardzo ważne, ponieważ jasne kolory powiększają optycznie. W małych mieszkaniach należy pomalować ściany na jasny kolor i unikać zbędnych zdobień ścian takich jak boazerie lub okleiny. Barwne tapety również nie są zgodne z ideą skandynawskiej estetyki. Zamiast tego warto postarać się o pozostawienie dużej ilości pustej przestrzeni. Otwarta kuchnia będzie doskonałym wyjściem, ponieważ wtedy dzienna przestrzeń stworzona z połączonego salonu i aneksu kuchennego okaże się bardzo wygodna.

Styl dla praktycznych

Założenia stylu skandynawskiego dotyczą nie tylko estetyki, ale i funkcjonalności wszystkich mebli oraz rozwiązań, co czyni z tego sposobu wykończenia rozwiązanie doceniane przez osoby praktyczne. W sypialni doskonale sprawdzi się meblościanka, która pozwala na wygodne połączenie przestrzeni sypialni z garderobą. Oczywiście na maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca pozwoli meblościanka tworzona na wymiar, ponieważ tego rodzaju szafa będzie odpowiadała swoją szerokością oraz wysokością wymiarom pomieszczenia. Meble tego rodzaju swoim klientom oferuje sklep MKS-Meble. Wszechstronna oferta tego sklepu cieszy się wieloma przychylnymi opiniami.

Oszczędność miejsca – łóżko tapicerowane

Na znaczącą oszczędność miejsca pozwolą również łóżka do sypialni, które wyposażone zostały w dodatkowe schowki na pościel. Pod łóżkami można także umiejscowić wysuwane szuflady na drobiazgi, które sprawią, że w sypialni łatwo będzie utrzymać porządek, a rzeczy osobiste nie będą leżały na widoku. Doskonałym rozwiązaniem w małych mieszkaniach są również meble tapicerowane do salonu, które wyposażone zostały dodatkowo w możliwość rozłożenia. Tego rodzaju kanapy oraz fotele mogą zostać przemienione w łóżka gościnne, które pozwolą w wygody sposób podjąć gości nawet we wnętrzu niewielkiego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here