Jakie firanki do mieszkania wybrać?

0
1716

Dla wielu osób firanki stanowią obowiązkowy element wyposażenia mieszkania. Na co zwrócić uwagę, wybierając firanki do kuchni czy salonu? Podpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

  1. Jakie firanki do salonu?
  2. Jakie firanki do kuchni?

Jakie firanki do salonu?

Firanki w salonie stanowią dekoracyjne, a przy tym praktyczne wykończenie okna. Firanki do salonu powinny być dopasowane do wyglądu pomieszczenia. Zawsze polecanym wyborem są firanki gotowe w kolorze białym, które optycznie powiększają nawet niewielką przestrzeń. Ważna jest również odpowiednia długość firan. W przypadku firan sięgających ziemi, najlepiej, aby ich długość kończyła się ok. 1,5 cm nad podłogą. Polecanym wyborem są również krótkie firanki sięgające parapetu. To polecany wybór dla osób, które zamierzają na ścianie pod oknem postawić np. małą komodę czy stolik.

Dzięki długości firanki, a także materiałowi, z którego zasłony są wykonywane, można wpłynąć na efekt aranżacyjny w pomieszczeniu. Na przykład, firany żakardowe składają się z bardzo rozbudowanych, jedno- albo wielobarwnych wzorów wykonywanych na krosnach. Wyróżniają się delikatnością i bardzo bogatym wzornictwem. Sprawiają, że salon zyskuje interesujący, dekoracyjny wygląd.

Jakie firanki do kuchni?

Wysokiej jakości, eleganckie firany, takie jak dostępne w sklepie kasandra.com.pl, stanowią również chętnie wybierany element wyposażenia kuchni. Przed decyzją o wyborze konkretnej firanki, warto sobie odpowiedzieć na kilka pytań, w tym przede wszystkim na pytanie, czy zamierzasz zasłonić okno jedną czy dwiema krótszymi firankami, a także czy firana ma stanowić przede wszystkim dekorację przepuszczającą światło, czy też może zapewniać dyskretną osłonę. W drugim przypadku firanka powinna mieć gęstszy splot albo ciemniejszy kolor.

firanki

W przypadku poszukiwania osłony na całe okno, najlepiej zdecydować się na długą firanę. Jeżeli ma ona stanowić dekoracyjny element na oknie, pod którym mieści się blat roboczy, to polecanym wyborem jest zazdrostka albo lambrekin.

Lambrekin stanowi dekorację okna, którą można nałożyć bezpośrednio na rurkę karnisza, ewentualnie przymocować do górnej ramy okna na pręciku do zazdrostek. Zazdrostki mogą z kolei stać się efektowną dekoracją wnętrza. Można je zakładać jako samodzielną ozdobę lub też tworzyć dekoracyjny duet z zasłonami, roletami albo lambrekinem.

Do najbardziej klasycznych rozwiązań należy montaż jedno- lub dwuczęściowej firany na oknie kuchennym. Ciekawym, zdobywającym coraz więcej zwolenników rozwiązaniem jest powieszenie trzech firan. Stylowa firanka podzielona na trzy panele to bardzo efektowny i oryginalny pomysł, który sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale w każdym innym pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here