Wyobraźmy sobie, że dochodzi godzina dwudziesta. W pokoju dziecinnym zaciągają się żaluzje i włącza się bajka, a za godzinę, czy dwie, w pokoju nastolatka wyłącza się komputer, opuszczają się żaluzje i gaśnie światło. Czy to scenariusz z jakiegoś filmu? Nie, to może być rzeczywistość, jeśli mieszkasz w inteligentnym domu.

Inteligentne ogrzewanie

Systemy inteligentnego domu kontrolują pracę wszystkich urządzeń grzewczych i zgodnie z preferencjami użytkownika utrzymują zadaną temperaturę w całym budynku lub indywidualnie w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki odpowiednim czujnikom i sensorom można na bieżąco kontrolować i sterować wysokością temperatury, będąc nawet poza domem. System automatyki budynkowej sprawia, że zarządzanie ogrzewaniem jest możliwe z dowolnego miejsca na świecie. Na przykład, będąc w pracy, za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie można włączyć klimatyzację, elektryczny grzejnik, czy kominek w swoim domu – dzięki temu powrót do własnego M staje się jeszcze przyjemniejszy.

Sterowanie oświetleniem

Dzięki zastosowaniu systemu sterowania oświetleniem można włączyć i zgasić światło, a także zmieniać jego kolor i natężenie, nie wstając z kanapy. Światło zapali się również przed wejściem do budynku, kiedy o zmroku wracamy do domu. Można wreszcie opracować harmonogram włączania i wyłączania oświetlenia w poszczególnych pomieszczeniach zgodnie z upodobaniami, czy życzeniami mieszkańców budynku.

Rolety, okna dachowe, bramy

Inteligentne rozwiązania sterowania roletami i żaluzjami pozwalają na zaciąganie ich i podnoszenie zgodnie z ustawionym wcześniej harmonogramem. Dotyczy to również okien i bram wjazdowych oraz garażowych. Takie rozwiązanie oszczędza czas i energię, a ponadto jest bardzo wygodne.

System inteligentnego budynku

Jeśli system sterowania zostanie wzbogacony o jednostkę centralną, można uzyskać pełny komfort, jaki oferuje inteligentny dom. Zapewnia on bezpieczeństwo i całościowe zarządzanie wybranymi lub wszystkimi urządzeniami, np. AGD, klimatyzacją, oświetleniem, ogrzewaniem, bramami itd. – nie tylko za pomocą przycisków na pilocie, ale także z poziomu smartfonów, czy tabletów. Na stronie zamel.pl znajduje się więcej szczegółowych informacji na temat działania poszczególnych rozwiązań.

Coraz więcej osób korzysta z inteligentnych systemów w swoich domach. Jeżeli chcesz do nich dołączyć, zapoznaj się z ofertą sklepu e-sklep.zamel.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here