Gdzie i jak kupić nowoczesne szkło antykorozyjne i ornamentowe?

Innowacyjne szkła, oprócz walorów wizualnych, posiadają liczne cechy użytkowe. Tak więc mają np. zdolność do samoczyszczenia, regulowania przepływu ciepła w budynku, czy są szczególnie odporne na działanie niszczących czynników atmosferycznych albo mechanicznych. Do specjalnych typów szkła zalicza się także szkło ornamentowe oraz szkło antykorozyjne.

Poniżej przedstawiamy podstawowe cechy tych rodzajów szkła. Na polskim rynku występuje przynajmniej kilku uznawanych producentów i dystrybutorów nawet najbardziej innowacyjnych szyb. Jednym z takich podmiotów jest firma Saint Gobain Polska.

Czym jest szkło antykorozyjne i ornamentowe ?

Dużą popularność w ostatnim czasie zyskuje nowoczesne szkło antykorozyjne, a także szkło ornamentowe. Są to dwa odmienne od siebie typy szkła, które są przeznaczone do innego  zastosowania.

Szkło antykorozyjne jest produkowane z myślą przede wszystkim o kabinach prysznicowych. Stosowany jest także w parawanach przy wannie. Składa się  z tafli o wysokiej przezierności, na której znajduje się nałożona, niewidoczna powłoka. Bez względu na grubość szkła jest ono przezroczyste. Skutkuje to naturalnym wyglądem i wysoką przepuszczalnością promieni świetlnych. Daje też poczucie przestronności. Ten typ szkła jest znakomicie zabezpieczony przed korozją, co wpływa na zachowanie jego atrakcyjnego wyglądu przez długi czas i łatwiejsze jego czyszczenie. Jego powierzchnia ogranicza osadzanie się kamienia i zacieków. To w zasadzie bezsprzeczne argumenty za tym, by przeszklenia w łazience wykonywać ze szkła antykorozyjnego.

Szkło ornamentowe jest rodzajem szkła dekoracyjnego. Jest wytwarzane w trakcie walcowania szkła płynnego między dwoma cylindrami, z których jeden odciska wzór. W przypadku szyb ze szkła ornamentowego, stopień przejrzystości szyby jest zawsze uwarunkowany naniesionym wzorem, kolorem szkła, czy dodatkowymi czynnościami obróbkowymi. Dzisiaj najczęściej szkło ornamentowe jest stosowane w meblach. Rekomenduje się również jego stosowanie przy wykańczaniu wnętrz, celem ograniczenia przejrzystości stref danego wnętrza.

Gdzie kupić szkło antykorozyjne lub ornamentowe?

Decydując się na zakup tych rodzajów szkła, należy zweryfikować, które przedsiębiorstwa posiadają najlepszej jakości produkty ze szkła. Rozważającym zakupienie szyb danego typu rekomenduje się najpierw przeprowadzenie czynności weryfikacyjnych i porównawczych. Zatem należy znaleźć (np. w Internecie) przynajmniej kilka ofert sprzedaży szyb danego typu. Następnie oferty należy porównać według dwóch kryteriów. Po pierwsze należy ustalić, w której firmie dane szyby są najdroższe, a w której najtańsze. Kolejno należy ustalić, w której firmie oferowane szyby danego typu mają najwięcej zalet. Mając takie zestawienia porównawcze, zasadne jest wybrać te szyby, które będą mieć możliwie najwięcej zalet w stosunkowo niskiej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here