Wybieramy patery na ciasto i owoce

0
1675

Przechowywanie owoców i ciast latem wymaga wybrania odpowiedniej patery z kloszem. Wybór jest ogromny, zarówno w Internecie jak i sklepach wnętrzarskich. Poszukiwania zacząć wypada od wyboru materiału, bo inaczej w naszej kuchni wyglądać będzie patera z kloszem z metalu, a inaczej szklana.

Patera w kuchni i jadalni – czy potrzebna

Wbrew pozorom patery z kloszami przydadzą się nie tylko w domach, gdzie regularnie picze się ciasta czy ciasteczka. Patera przydaje się do przechowywania gotowych kanapek, owoców czy nawet wędliny i sery. Patera w zasadzie przyda się w każdym domu, bo każdy kiedyś spotkał się z sytuacją, kiedy znacznie wcześniej zostały przygotowane potrawy. Jeśli będzie wystarczająco pojemna, zmieści nie tylko kilka kawałków ciasta, ale także otwarte sery czy napoczęte warzywa i owoce, które nie zawsze mieszczą się lub muszą być przechowywane w lodówce.

Patery ze szkła i mieszane

Wydawać by się mogło, że wybór patery nie jest niczym szczególnym, bierzemy 100 zł i kupujemy szklaną paterę na krótkiej nóżce. Ale nawet wśród takich pater też możemy wybierać pomiędzy różnymi kolorami szkła, różnymi kształtami oraz stylami. Patera z kloszem może być bardzo nowoczesna, oszczędna w kształcie, ale może być bogato zdobiona i wykonana w połączeniu szkła i porcelany. Bardzo szlachetne jest też połącznie szkła z metalem. Bo przecież patera z kloszem nie musi wcale wyglądać podstawka i półokrągła pokrywka . te najbardziej „wystylizowane” mogą być wykonane z powłok szklanych połączonych ze sobą metalowymi wstawkami. Taka patera potrafi kosztować nawet 1000 zł, zwłaszcza jeśli jej projekt podpisuje swoim nazwiskiem np. znany projektant. Bardzo ekskluzywnym i pięknym połączeniem jest metalowa siatka jako klosz i podstawa wykonana z aluminium.

Patera z kloszem z nietypowego materiału

Patery mogą być wykonane nie tylko ze szkła, porcelany czy plastiku, mogą być również metalowe, stalowe, a nawet drewniane. Bardzo ciekawe są połączenia szkła z drewnem i np. uchwyt wykonany z ciężkiego sznura. Także metalowe patery mogą wyglądać oszałamiająco. Mogą być matowe i polerowane, a nawet wykonane z aluminium, ale w tym przypadku patera z kloszem ma raczej funkcję ozdobną.

Patera do 100 zł

Najtańsze patery możemy kupić z plastiku i najczęściej będą to patery przeźroczyste, ale do 100 zł można też kupić patery ze szkła z elementami plastikowymi, ale stylizowanymi na porcelanę. Za 100 zł nie kupimy zapewne patery z kloszem od znanego producenta, ale całkiem przyzwoitą paterę, która z powodzeniem pomoże nam przechować ciasto czy świeże owoce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here