Baterie łazienkowe – jak wybrać idealną armaturę?

0
1741

Wybierając armaturę do łazienki, kierujemy się dwoma głównymi zasadami. Z jednej strony elementy takie jak baterie umywalkowe, czy deszczownice muszą być wytrzymałe i funkcjonalne. Z drugiej zaś muszą nam odpowiadać pod kątem wizualnym i pasować do wybranej przez nas stylistyki tego pomieszczenia. Do tego muszą być wykonane z trwałych materiałów, ponieważ zakładamy, że remont łazienki nie jest czymś, co wykonujemy często.

Najlepsza bateria łazienkowa — czym się kierując przy jej wyborze?

Wybierając baterię, decydujemy się na przedmiot, z którego będziemy korzystać co najmniej kilka razy dziennie. Co istotne urządzając łazienkę kupowanie jest nie tylko nie tylko bateria umywalkowa, ale również w zależności od wybranego wyposażenia baterie bidetowe oraz montowane pod prysznicem. Baterie łazienkowe, które dostępne są w sklepach, nie ułatwiają dokonywania wyboru. Z pozoru mogą wydawać się łudząco do siebie podobne, jednak tak naprawdę znaczącą różnią się między sobą funkcjami.

Najczęstszym wyborem są baterie stojące, które pasują zarówno do umywalki, bidetu, jak i do zlewozmywaka w kuchni. Popularnym wariantem tego najbardziej klasycznego rozwiązania jest bateria z uchwytem. Jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie, regulowany przepływ i sposób instalacji pozwolą na zaoszczędzenie wody. Ważne jest jedynie, aby decyzję podjąć jeszcze przed wykończeniem ścian i założeniem glazury. Determinuje to sposób przygotowania całego miejsca i założenia odpowiednich instalacji.

Kolejnym rodzajem armatury łazienkowej są baterie podtynkowe. Montowane są one najczęściej przy wannie lub w kabinie prysznicowej. Ich mechanizm polega na tym, że strumieniem wydostającej się wody steruje mechanizm umieszczony w ścianie. Na ścianie znajduje się dźwignia, która wraz z ozdobnym przełącznikiem pozwala na odkręcanie i zakręcanie wody. Baterie prysznicowe tego typu są funkcjonalne, a jeśli zdecydujemy się jeszcze na deszczownie, stworzymy w swojej łazience małe SPA.

Baterie prysznicowe — niezbędny element w każdej łazience

Ludzie dzielą się na dwa typu: zwolenników wanny i miłośników szybkich kąpieli branych pod prysznicem. Ci pierwsi poszukując armatury, będą kupować baterie wannowe, drudzy natomiast baterie prysznicowe. Wskazaliśmy już, że bateria umywalkowa stojąca, to dobry wybór, na co jeszcze zwrócić uwagę? Ważny jest materiał, z którego będzie wykonana Twoja armatura. Wybór materiału odpornego na ścieranie oraz kamień osadzający się od twardej wody spowoduje, że będzie nam służyć lata i nadal będzie wyglądać dobrze. Takie same zasady obowiązuję zrezstą jeśli chcemy kupić baterie kuchenne.

Baterie umywalkowe — urządź swoją łazienkę

W sklepach znajdziemy ogromny wybór baterii łazienkowych. Wiesz już, że ważny jest sposób montażu. Jednak ważnym elementem, na który również należy zwrócić uwagę, jest zachowanie proporcji. Niewielkich rozmiarów bateria będzie źle wyglądała przy dużej umywalce i odwrotnie, nawet najlepsza bateria ścienna nie sprawdzi się jeśli będzie zbyt duża jeśli zostanie zamontowana przy niewielkiej umywalce.

Podobnie wybierając zestaw natryskowy trzeba brać pod uwagę to, czy będziemy korzystać tylko z tradycyjnego strumienia wody, czy też chcemy mieć możliwość skorzystania z wodnego masażu. Zestawy prysznicowe dobrze jest też dobrać do pozostałej armatury. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup produktów z jednej linii, pochodzących od jednego producenta. Zobacz produkty na stronie internetowej lub w firmowym sklepie i dokonaj wyboru. Warto stawiać na propozycje cenionych producentów. Dadzą nam one niezawodność i jednoczesną oszczędność wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here