Dobierz odpowiednie oświetlenie do specyfiki wnętrza

0
876

Aranżacja mieszkania nigdy nie jest łatwą kwestią. Nowe meble, kolory ścian, dodatki… to wszystko sprawia, że często zdarza nam się zapomnieć o dobraniu odpowiedniego oświetlenia i jego przemyślanym rozstawieniu. Każde pomieszczenie w domu wymaga oddzielnego planu i projektu, który będzie mógł zostać wcielony w życie. Warto zwrócić się po pomoc do profesjonalistów, którzy posłużą dobrą radą lub nawet przygotują cały, szczegółowy projekt konkretnych wnętrz i zadbają o odpowiedni dobór materiałów. Oświetlenie jest szalenie ważną kwestią, ponieważ pełni nie tylko rolę dekoracyjną, ale też zapewnia funkcjonalność.

Jak dobrać najlepsze oświetlenie do konkretnych pomieszczeń?

Zacznijmy od salonu. To pomieszczenie znajduje się w strefie dziennej domu, a co za tym idzie – jest miejscem, w którym spędzamy czas dość aktywnie. Zapraszamy znajomych i rodzinę, wspólnie bawimy się przy ulubionych filmach, muzyce czy grach planszowych. Salon to również miejsce przeznaczone do wieczornego leniuchowania z książką lub serialem. Wszystkie te kwestie wpływają na to, że w salonie powinniśmy zadbać o większa ilość źródeł światła. Podstawowym źródłem może być duża, wisząca lampa na środku sufitu. Dodatkowo możemy postawić na lampy podłogowe i stołowe oraz kinkiety.

Kuchnia to miejsce, które powinno być szczególnie dobrze oświetlone. Sprawdzą się tutaj wobec tego lampy punktowe na suficie lub ponad blatem. Możemy również umieścić główny, duży żyrandol w centralnym punkcie oraz mniejsze lampki obok przestrzeni roboczych.

W przypadku łazienki, oprócz podstawowego źródła światła warto wyposażyć się również w równomiernie rozłożone oświetlenie wokół lustra. Barwa światła powinna być jak najbardziej zbliżona do światła naturalnego. Dobrą opcją jest także skorzystanie z popularnych pasków LED.

Oświetlenie i elektrotechnika Lublin

Chcesz zakupić jakościowe, wytrzymałe i estetyczne oświetlenie lub elektrotechnikę w Lublinie? Na stronie internetowej https://inergia.pl/ znajdziesz szeroki wybór produktów od renomowanych producentów, dzięki którym przemienisz swoje nowe mieszkanie w przepięknie oświetloną, funkcjonalną przestrzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here