Bateria na miarę Twojej kuchni - pomoc w wyborze baterii do zlewu

Sposób montażu, konstrukcja, wykorzystane w produkcji materiały – te i inne kwestie stanowią najważniejsze kryteria, w oparciu o które należy dokonywać zakupu. Ponieważ bateria kuchenna będzie wykorzystywana niemal codziennie do intensywnych prac, warto dokładnie przyjrzeć się oferowanym produktom i wybrać ten, który zaspokoi Twoje potrzeby najpełniej. Poniżej udzielamy porad dla osób niewprawionych w temat, które planują kupić swoją pierwszą baterię kuchenną. Dowiesz się jak krok po kroku odnaleźć i wybrać właściwe urządzenie oraz czym powinna charakteryzować się dobrej jakości bateria.

Montaż i użytkowanie baterii kuchennej 

Jeśli choć raz miałeś okazję rzucić okiem na dostępny asortyment baterii kuchennych, z pewnością zauważyłeś, że różnią się między innymi sposobem montażu. Jest to kluczowa sprawa, od której warto rozpocząć poszukiwanie właściwego produktu. Dostępne baterie dzielą się pod tym względem na dwie główne grupy produktów. Są to w pierwszej kolejności baterie naścienne, które montuje się bezpośrednio do powierzchni ściany. Rozwiązanie takie nie zawsze jest stosowane, jednak ma swoje zalety – pozwala ukryć nadmiar przełączy w strukturze ściany. Baterie montowane na blacie są wybierane częściej, a do ich montażu potrzebny jest zlew lub blat wyposażony w specjalne otwory montażowe. 

Ważna jest także wygodne użytkowanie danej baterii. By mieć pewność, że wybierasz produkt maksymalnie zadowalający w codziennym użytku, warto zwrócić uwagę na konstrukcję oraz składające się na nią elementy. Najlepiej sprawdzają baterie o solidnym jednoczęściowym korpusie, wyposażone w podłużne lub wysokie wylewki. Te ostatnie mają duże znaczenie w trakcie wykonywania typowo kuchennych prac, na przykład zmywania. Ważnym elementem jest także część uruchamiająca strumień wody, która może mieć formę przycisku, dyszy, pokrętła lub inną. Polecamy unikać nadmiernie wyeksponowanych i odstających uchwytów. 

Baterie na lata – oraz jak je odnaleźć 

Wytrzymałość danej baterii to sprawa nie mniej ważna. Każda gospodyni domowa pragnie, by użytkowany przez nią sprzęt był jak najtrwalszy oraz nadawał się do korzystania przez wiele lat. Jeśli poszukujesz takiej właśnie baterii, wówczas warto dokładnie przyjrzeć się zastosowanym w produkcji materiałom. Najwytrzymalsze są baterie pokryte powłoką chromowaną, odporną na szkodliwy wpływ wilgoci, detergentów oraz wielokrotne mycie. Chromowana bateria kuchenna to dziś wybór numer jeden w naszym kraju. 

Po odmienne materiały sięgają osoby, którym zależy na zakupie baterii wysoce estetycznej, dopasowanej do aranżacji lub stylu danego pomieszczenia. Wówczas, wybór pada często na baterie pokryte warstwą mosiężna, a także baterie satynowe lub pozłacane. Produkty takie prezentują atrakcyjny wizualnie design, a ich cena jest zdecydowanie wyższa. 

Baterie ceramiczne i granitowe to rozwiązania zyskujące na popularności. Baterie granitowe są wybierane z uwagi na ich minimalistyczny, wizualny charakter. Świetnie sprawdzają się w stylizacjach loftowych, nowoczesnych i minimalistycznych. Baterie ceramiczne są nieco droższe niż wcześniej wymienione produkty, jednak odznaczają się dużą wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here