Atrakcyjne dodatki do dekoracji przedpokoju

Przedpokój to pomieszczenie, które powinno stanowić naszą wizytówkę. To przecież pokój, do którego wpuszczamy osoby, które zwykle nie mają wstępu do dalszej części mieszkania lub domu. Niestety bardzo często zapominamy lub nie przykładamy się do właściwej aranżacji tej przestrzeni. Warto to zmienić. W sprzedaży jest naprawdę wiele dodatków, które pozwolą na szybką i efektowną zmianę i nadanie przedpokojowi charakteru.

Szafki, szafeczki, stoliki

W każdym przedpokoju powinna znaleźć się chociażby najmniejsza szafka lub stolik. Tego rodzaju meble mogą być wykonane zarówno z klasycznego drewna, jak i nowoczesnego metalu i szkła. Pełnią zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Po przyjściu do domu lub szykując się do wyjścia, można położyć na nich torebkę, portfel lub telefon. Na szafce postawić można bukiet lub doniczkę z kwiatami, wazon lub ramkę ze zdjęciem.

Fotel, krzesło, siedzisko

Meble umożliwiające zajęcie pozycji siedzącej sprawdzają się gdy wystąpi potrzeba aby poczekać na któregoś z domowników. Przydają się również gdy zakładamy buty. W zależności od wielkości przedpokoju, możemy umieścić w nim krzesło lub taborecik. Warto zwrócić uwagę na wygląd siedziska. Może być wykonane z eleganckiego metalu z tapicerowanym siedziskiem lub pokryte żółtą plecionką w stylu vintage.

Lampy i włączniki do światła

Nie ma przeszkód, aby udekorować przedpokój efektowną lampą. Wzrok odwiedzających przykują designerskie lampy wiszące w złotym lub srebrnym kolorze bądź nietypowe, ale gustowne kinkiety. Można się zdecydować na jedną większą lampę lub kilka mniejszych punktów świetlnych. Spodobać się mogą także plafony z reflektorami, które można ustawiać tak, aby świeciły w różnych kierunkach.

Chcąc zadbać o odpowiedni wystrój przedpokoju, nie można zapomnieć o włącznikach do światła. Ten z pozornie nieistotny element potrafi jednak znacząco zmienić wygląd pomieszczenia. Szczególnie warte polecenia są włączniki w metalicznych kolorach. Coraz popularniejsze stają się również włączniki w kolorze czarnym.

Zegary

Przedpokój to miejsce, które przy wyjściu z domu opuszczamy jako ostatnie. Czasami mamy obawę czy nie spóźnimy się do pracy, szkoły czy na autobus. W takich sytuacjach przydaje nam się informacja o tym jaka jest aktualnie godzina. Z całą pewnością sprawdzonym rozwiązaniem jest posiadanie w przedpokoju zegarka. Może być to zarówno zegarek, który powiesimy na ścianie, jak i zegarek wolnostojący, który znajdzie swoje miejsce na szafce lub podłodze. W pokojach o klasycznym wystroju sprawdzi się na przykład owalny metalowy zegar ścienny z rzymskimi cyframi. Natomiast w przedpokojach, które urządzono bardziej nowocześnie, wyróżni się zegar bez cyfr przy wskazówkach, natomiast z okrągłą, marmurową tarczą i skórzanym paskiem do zawieszenia.

Ozdoby

Tak jak we wszystkich pozostałych pomieszczeniach, również w przedpokoju można dodać kilka akcentów dekoracyjnych w postaci figurek, ceramicznych pojemników (na przykład na klucze) lub szklanych albo drewnianych lampionów. Te nowoczesne dodatki do wnętrz powodują, że pokój staje się reprezentacyjny i szykowny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here