materac

Materac jest bez wątpienia jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na jakość naszego snu. To on odpowiada za wygodę, ale także odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa, a co za tym idzie – również za naszą postawę i za to, czy będziemy czuć się po nocy dobrze i zdrowo, czy raczej przez cały dzień będziemy cierpieć z powodu bólu pleców. Z tych powodów jego wybór jest wręcz krytyczny.

Materac, który ma odpowiednią twardość i zapobiega problemom zdrowotnym

Wybierając materac, powinniśmy kierować się między innymi kwestią własnej wygody i preferencji, jakie mamy. Niektórzy z nas preferują bowiem bardziej miękkie, inni z kolei twardsze posłania. Wybór tego, które idealnie dopasowane jest do preferencji, to pierwszy krok w kierunku zapewniania sobie wygody i przyjemnego wypoczynku w ciągu nocy.

Jednak kwestia miękkości lub twardości to nie jedyne, o czym powinniśmy pamiętać, mówiąc o materacu. Powinien być on jednocześnie wykonany w taki sposób, aby zapewniał odpowiednie podparcie ciała, nawet będąc miękkim. Dobrze dopasowujący się materac nie oznacza bowiem takiego, który zapada się zanadto, a wręcz przeciwnie: powinien utrzymywać ciało w pewnej określonej pozycji, łagodnie odpowiadając na jego naturalne kształty.

Tylko materac, który spełnia to założenie i pozwala na wypoczynek w wygodnej pozycji, z naturalnymi przegięciami kręgosłupa, ale bez jego “opadania”, będzie gwarantował dobry sen i zapobiegnie powstawaniu problemów zdrowotnych. Dzięki niemu mięśnie i ścięgna będą mogły odpocząć i rozluźnić się, a kości pozostaną w neutralnym względem siebie położeniu. Efekt? Naprawdę dobry, zdrowy sen.

Materac, który ceniony jest od stulecia

Materac do spania nie jest oczywiście nowym wynalazkiem. Jest to ten element każdego łóżka, który już od ponad stu lat uważany jest za najważniejszy. I od ponad stu lat jeden z jego typów wykorzystywany jest – oczywiście po pewnych modyfikacjach – bez przerwy, stając się gwarantem odpoczynku.

Mowa oczywiście o materacu kieszeniowym, czyli posiadającym sprężyny umiejscowione w oddzielnych kieszeniach. Dzięki ich niezależnemu od siebie działaniu możemy cieszyć się idealnym dopasowaniem materaca do ciała oraz odpoczynkiem na najwyższym poziomie. Co bardzo ważne, materace kieszeniowe możemy znaleźć w różnych typach twardości, co sprawia, że nadają się dla każdego i zawsze będą odpowiadać jego preferencjom.

Warto przy tym zauważyć, że nowoczesne materace kieszeniowe wykorzystują nie tylko sprężyny, ale również innowacyjne materiały, takie jak lateks, mata kokosowa czy pianka termoelastyczna. Dzięki nim są jeszcze wygodniejsze, a ich właściwości ortopedyczne ulegają znaczącej poprawie. W efekcie pozwalają więc cieszyć się niezakłóconym snem oraz poprawą zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here