Taśmy pakowe do przesyłek kartonowych

Zabezpieczanie przesyłek to kluczowy etap ich przygotowywania do wysyłki. W tym celu korzysta się z akcesoriów dedykowanych do materiałów kartonowych – takich jak folie stretch, wypełniacze oraz taśmy pakowe. Szczególnie te ostatnie mają duży wpływ na bezpieczeństwo przygotowywanych przesyłek. Poniżej rozwiniemy temat taśm pakowych – podpowiemy jakie ich modele znajdziesz w ofercie specjalistycznych sklepów oraz w czym tkwi różnica pomiędzy różnymi typami taśm pakowych.

Standardowe rozmiary taśm pakowych

Rozmiar taśmy pakowej należy dostosować do rozmiaru i wagi przygotowywanej przesyłki. Kluczowym rozmiarem jest ich szerokość wyrażana w milimetrach. Parametr ten mieści się w przedziale od 48 do nawet 70 mm. Typowa rolka taśmy pakowej ma 50-60 metrów długości.

Jedna rolka taśmy wystarcza na przygotowanie kilkunastu lub więcej przesyłek, w zależności od ich gabarytów oraz wielkości powierzchni, którą zamierzasz zakleić. Ekonomiczne i oszczędne użytkowanie taśmy to nie zawsze dobry ruch – nie należy oszczędzać na bezpieczeństwie przygotowywanych przesyłek.

Rodzaje kleju w taśmach pakowych – przegląd najpopularniejszych rozwiązań

Do najtańszych i najczęściej używanych należą taśmy pakowe z akrylem. Jest to ekologiczny i stosunkowo silny materiał klejący, łatwy i bezpieczny w użytkowaniu. Taśmy takie wykorzystuje się przede wszystkim do zabezpieczania przesyłek niewielkiej wagi. Warto podkreślić, że nie należy stosować taśm akrylowych w warunkach dużego zakurzenia – obecność pyłków osiadających na jej powierzchni znacząco obniża poziom przyczepności.

Taśmy pokryte kauczukiem syntetycznym są bardziej wytrzymałe i w większym stopniu elastyczne. Dzięki temu są idealne do pakowania przesyłek dużych gabarytów, ciężkich oraz tych o nieregularnych kształtach, bądź wymagających dostosowania kształtu paczki do przechowywanych wewnątrz obiektów. Taśmy kauczukowe są przy tym odporne na wilgoć oraz na niesprzyjające warunki w czasie pakowania. Nie tracą na wytrzymałości pod wpływem łagodnych opadów atmosferycznych. Warto jednak podkreślić, że są to taśmy bardzo szybko przyklejające się do powierzchni, dlatego należy używać ich precyzyjnie.

Taśmy pakowe do zadań specjalnych – czyli taśmy pakowe solvent

Taśmy pakowe Solvent to obecnie jedne z najbardziej wytrzymałych taśm pakowych. Zastosowano w nich specjalną mieszankę lepiszczy nazywaną solvent. Jej głównym składnikiem jest kauczuk naturalny, wymieszany z innymi żywicami. Taśmy te znajdują zastosowanie przemysłowe – w przedsiębiorstwach kurierskich, wysyłkowych, magazynach, firmach i halach produkcyjnych.

Dużą zaletą taśm Solvent jest możliwość ich wykorzystania w rozmaitych warunkach. W przeciwieństwie do taśm akrylowych można użytkować je w niskich i wysokich temperaturach – od minus 20 do nawet plus 60 stopni C. Nie tracą na przyczepności pod wpływem wysokich lub niskich temperatur, ani w czasie kontaktu z wilgocią. Swoje właściwości zachowują przez długi okres czasu, dlatego nadają się do zabezpieczania nie tylko kartonów na przesyłki, ale również kartonów magazynowych, które będą przechowywane przez okres kilku lub nawet więcej miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here