rusztowanie

Nie można sobie wyobrazić prac remontowych, magazynowych czy budowlanych bez rusztowań. Jest to niezwykle praktyczna konstrukcja, która umożliwia specjalistom bezpieczne dotarcie do miejsc znajdujących się na wysokości kilku lub kilkunastu metrów nad ziemią. Jednak inwestycja w odpowiedni model rusztowania nie jest tak łatwa, jak się wydaje. Dlaczego tak jest? Dowiesz się tego w dalszej części tego dokumentu. Zapraszamy do lektury i zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Konstrukcja rusztowania 

Po pierwsze, musisz zdecydować, jakiego typu rusztowania potrzebujesz. Istnieje wiele opcji, w tym

  • modułowe,

  • stojakowe,

  • specjalne,

  • jezdne (tzw. mobilne lub ruchome),

  • kolumnowe,

  • nieruchome, 

  • wspornikowe, 

  • kozłowe,

  • ramowe. 

Do tego dochodzą materiały, z których mogą być wykonane. Lista obejmuje aluminium, stal, drewno lub inne materiały, które są odporne na uszkodzenia, przeciążenia i warunki atmosferyczne. Dzisiaj, kiedy skupiamy się na opcjach mobilnych, szczególnie interesują nas rusztowania Faraone, które jest wyposażone w kółka. Najbardziej zaawansowane modele posiadają również systemy drabinkowe. Stanowią one bardzo korzystną cenowo alternatywę dla tradycyjnych rusztowań drabinowych. Dzięki nim poprawisz efektywność, produktywność i bezpieczeństwo swoich pracowników.

Niezależna regulacja kół i hamulców pozwala na stosowanie rusztowania w miejscach, gdzie podłoże jest nierówne i może wpływać na stabilność. Ważna może być również możliwość zainstalowania systemu obsługi ładunków elektrycznych dla HWT. Jest to doskonała opcja, gdy rusztowanie jest wykorzystywane do bezpiecznych prac instalacyjnych i montażowych.

Sprawdź parametry techniczne

Przed zakupem rusztowania należy dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją techniczną. Najważniejsze aspekty są następujące

  • maksymalna i minimalna wysokość robocza,
  • wymiary (wysokość, szerokość, głębokość z i bez wsporników)
  • waga,
  • maksymalne obciążenie (zarówno platformy roboczej, jak i drabin).

Pamiętaj, że rusztowania muszą spełniać określone normy i standardy jakości. Podlegają one rygorystycznym kontrolom i testom przeprowadzanym przez niezależne laboratoria. Certyfikaty potwierdzające bezpieczne użytkowanie muszą być dostarczone w opisie produktu do Państwa wglądu. Jeśli brakuje tych informacji, należy skontaktować się ze sprzedawcą lub producentem. 

Nie zapomnij o pomoście

Elementy rusztowań stalowych to nie wszystko. Ważne jest również posiadanie platformy roboczej, która może być wykorzystywana przez profesjonalistów podczas pracy. Warunki na budowach, przy remontach, w magazynach i przy większości prac na wysokości często pozostawiają wiele do życzenia. Deszcz, śnieg, lód, olej lub inne ciecze mogą stanowić zagrożenie dla osób znajdujących się na wysokości kilku metrów. Z tego względu platforma robocza musi być wyposażona w antypoślizgową, wodoodporną warstwę ochronną. Jeżeli jest ono wykonane z nieprzewodzącego tworzywa sztucznego, rusztowanie jest całkowicie bezpieczne dla elektryków i profesjonalistów, którzy mogą mieć kontakt z prądem.

Pamiętaj, że jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie użytkowników (lub swoim), powinieneś wybierać sprzęt od sprawdzonych dostawców, takich jak dramix.pl. Zapewni to, że produkty są nowe, gotowe do użycia i wolne od wad. Nie podejmuj ryzyka. Twoje zdrowie i życie musi być na pierwszym miejscu. Faraone dostarcza sprawdzone rusztowania dla klientów o wysokich wymaganiach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here