Jak wybrać prawidłowe oświetlenie do pokoju dziecka

Aranżacja dziecięcego pokoju to jedno z pierwszych zadań, z którym muszą zmierzyć się młodzi rodzice. Długi staż nie przyczynia się jednak do większej wiedzy na temat prawidłowego oświetlenia w miejscu zabaw i nauki. Warto poświęcić trochę więcej czasu, aby zastanowić się nad najodpowiedniejszym światłem dla oczu i rozwoju wszystkich domowników i zapobiec możliwym konsekwencjom źle dobranego oświetlenia.

Oświetlenie i samopoczucie

Barwa, nasycenie i natężenie światła regulują nasz cykl biologiczny i wpływają na nasze samopoczucie. Wieczorem światło powinno być słabsze i usypiać, a w ciągu dnia pobudzać do nauki i zabawy. Popularne teraz lampy LED dobrze sprawdzają się na dzień i na noc. Nie nagrzewają się i są ekologiczne. Ich duży wybór można znaleźć na https://domodes.pl/. Gwarantują one naturalną barwę światła a często również możliwość jego regulacji.

Poza głównym światłem należy zwrócić szczególną uwagę na lampkę do biurka. Źle dobrane oświetlenie może niszczyć wzrok, powodować ból głowy i brak koncentracji podczas wykonywanych czynności. W tym przypadku najlepiej zaopatrzyć się w lampki z możliwością regulacji wysokości i natężenia – można je dostosować do potrzeb dziecka, jego oczu i otoczenia.

Wszystkie wiszące i stojące lampy w dziecięcym pokoju powinny być dobrze zabezpieczone przed nieprzewidzianymi wypadkami. Najlepiej nie stawiać ich w pobliżu łóżeczka, na podłodze i unikać bezpośredniego kontaktu dziecka z lampą i prądem. Minimalistyczne lampy nie będą przyciągać uwagi małych rozrabiaków i nie będą zachęcać do niebezpiecznej zabawy z żarówkami.

Żyrandole, lampy i kinkiety- wszystko do wystroju domu

Drugim ważnym aspektem planowania oświetlenia w pokoju są względu estetyczne. Dzieci i dorośli coraz częściej zwracają uwagę na otaczające ich środowisko. Wpasowane do otoczenia kolorowe lampy i abażury świetnie sprawdzą się w radosnych pokojach małych pociech. Elegancki żyrandol lub nowoczesny plafon mogą wprawić wszystkich w lepszy nastrój i dodać energii do podejmowania nowych wyzwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here