Szkło techniczne – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

0
236

Szkło techniczne należy do niezwykle praktycznych materiałów, które znajdują zastosowanie w wielu branżach m.in. w budownictwie czy przemyśle. Z powodzeniem również stosowane jest w przedmiotach użytku codziennego. Jeżeli do tej pory nie spotkaliśmy się z tego rodzaju szkłem, warto zagłębić się w temat. Czym jest szkło techniczne i dlaczego warto się nim zainteresować? W poniższym przewodniku przybliżamy najważniejsze aspekty z nim związane.

Co to jest szkło techniczne?

Czynnikiem odróżniającym szkło techniczne od tradycyjnego jest dodatek kwasu borowego oraz różnorakich tlenków metali. W zależności od konkretnego przeznaczenia dodawane są różne pierwiastki wpływające na właściwości wspomnianego szkła. Często spotykane jest ono wraz z produktami z miki, które stanowią doskonałą ochronę m.in. przed negatywnym wpływem pary i wody. Godny zaufania dystrybutor miki pozwala zaopatrzyć się w wiele różnego jej wariantów, w tym: płatki mikowe, rurki mikowe, mikowe pigmenty i wiele więcej.

Dlaczego warto stosować produkty z miki?

Produkty mikowe są chętnie stosowane w przemyśle budowlanym. Jedną z największych ich zalet są właściwości izolacyjne. Renomowany dostawca miki np. https://www.continentaltrade.com.pl/ pozwala zaopatrzyć się w produkty z tego tworzywa, które są:

  • odporne na starzenie
  • odporne na czynniki chemiczne
  • wytrzymałe na wysokie temperatury
  • nierozpuszczalne w wodzie

Poznaj właściwości szkła technicznego

Szkło techniczne wyróżnia się szeregiem właściwości, będąc z tego powodu istotnym materiałem w przypadku budownictwa czy przemysłu. W zależności od przeznaczenia szkło techniczne  wykazuje dużą odporność na uderzenia, wysoką temperaturę oraz chemikalia. Dodatkowo jest to dość elastyczny materiał, z tego też powodu szkło to spotkać możemy zarówno w postaci miękkiej oraz twardej.

Jak już wspomniano, w zależności od zastosowania, oprócz piasku kwarcowego i kwasu borowego dodawane są odpowiednie pierwiastki metali. Z tego względu każdy producent szkła technicznego ma w swojej ofercie wiele różnych jego rodzajów odpowiadając tym samym na zróżnicowane potrzeby klientów.

Zastosowanie szkła technicznego

Mika i szkło techniczne wykorzystywane są na wiele sposobów. Jednym z efektów takiego połączenia mogą być okienka mikowe, które znajdują zastosowanie, chociażby w piecach czy kominkach. Są one gwarancją nie tylko doskonałej wytrzymałości pod względem fizycznym i termicznym, ale zapewniają również wyjątkowe efekty wizualne. Oprócz tego szkło techniczne stosuje się w:

  • przemyśle,
  • budownictwie,
  • produkcji przedmiotów użytku codziennego.

Szeroka gama właściwości odpowiadająca konkretnym potrzebom danej branży sprawia, że szkło techniczne znajduje wiele zastosowań na wielu płaszczyznach. Począwszy od produkcji szyb i okien, przez sprzęt laboratoryjny, aż po szklanki, talerze i wiele innych przedmiotów, z których korzystamy na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here