Skuteczne ocieplanie budynku pianką

Ocieplenie poddasza to bardzo istotny element systemu termoizolacji domu. Wytworzone przez system grzewczy ciepło uchodzi bowiem do góry i to od jakości wykonanej izolacji poddasza zależy, jak duża jego część pozostanie wewnątrz budynku. Jaki więc materiał najlepiej zastosować?

Dwie opcje

Obecnie w budownictwie wyróżniamy dwie opcje na wykonanie ocieplenia poddasza: jest to wełna mineralna lub pianka poliuretanowa (PUR). Z pozoru oba te rozwiązania są skutecznym sposobem na zatrzymanie wytworzonego ciepła w budynku. Istnieją między nimi jednak dość istotne różnice. Jedną z najistotniejszych jest skuteczność. Mimo tego, że wełna mineralna dość skutecznie zabezpiecza izolowaną powierzchnię, to jednak ze względu na jej formę, szczególnie w trudniej dostępnych poddaszach, tworzą się niewielkie powierzchnie, gdzie materiał nie dolega i tym samym powoduje utratę ciepła. W tym względzie, przewaga kładzionej metodą natryskową pianki poliuretanowej jest bezsprzeczna, gdyż dzięki swojej formie dociera ona nawet do najtrudniejszych miejsc i szczelin, skutecznie i niemal perfekcyjnie je izolując. Jest to szczególnie istotny aspekt, zwłaszcza w budynkach przeznaczonych na cele mieszkalne. Istotną cechą pianki poliuretanowej jest również fakt, że w porównaniu do wełny mineralnej jest ona materiałem zdecydowanie lżejszym. Nie obciąża tym samym konstrukcji poddasza, co niewątpliwie jest cechą pozytywną. Ocieplanie pianką PUR jest również sposobem tańszym i co najważniejsze, dużo prostszym i szybszym w montażu. Oprócz poddaszy, pianka poliuretanowa z powodzeniem może być stosowana do wykonania izolacji termicznej również innych fragmentów budynków.

Lider branży

Jeśli planujemy ocieplenie poddasza domu za pomocą pianki poliuretanowej, warto powierzyć tego typu zadanie specjalistycznej firmie, posiadającej odpowiednie doświadczenie w branży. Zdecydowanym liderem na polskim rynku, zajmującym się ocieplaniem domów natryskową pianką poliuretanową jest firma Cels. Firma specjalizuje się w wykonywaniu izolacji termicznych dachów i poddaszy, a także w ocieplaniu elewacji, fundamentów i innych konstrukcji. Grupa Cels wykonuje swoje prace przy użyciu pianek poliuretanowych pochodzących od czołowych światowych producentów tych produktów, jak firma Soudal czy Icynene. Co więcej, od niedawna Grupa Cels jest jedynym w Polsce certyfikowanym wykonawcą firmy Soudal, co oznacza, że każda wykonana izolacja obejmowana jest dożywotnią gwarancją producenta. Ponadto Grupa Cels jest autoryzowanym wykonawcą kanadyjskiej firmy Icynene, świadcząc swoje usługi na terenie całej Polski. Fachowcy zatrudnieni w Cels charakteryzują się przede wszystkim odpowiednim wyszkoleniem i niezbędnym doświadczeniem, co przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług. Firma posiada ponad dziewiętnastoletnie doświadczenie, a oprócz usług wykonywania termoizolacji, zajmuje się również sprzedażą i montażem drzwi, okien i bram garażowych, pochodzących od czołowych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here