Self storage kwitnie także w Polsce - poznaj zalety boksów do wynajęcia

Większość z nas wykazuje naturalną skłonność do zbieractwa. Nawet po krótkim czasie takiego chomikowania jesteśmy w stanie zagracić biuro lub mieszkanie – bo żal nam się pozbyć rzeczy, które jeszcze się przydadzą, albo bo nie dysponujemy wystarczającą przestrzenią, żeby wszystko ładnie posegregować. W efekcie otacza nas ogrom rzeczy, w których łatwo się pogubić. Co robić, gdy miejsca jest zbyt mało, a dodatkowych sprzętów i dokumentów jedynie przybywa? Właśnie wtedy przychodzą z pomocą modne boksy do wynajęcia!

Co to jest self storage?

Self storage to rozwijający się trend wynajmowania małych powierzchni magazynowych na potrzeby klientów. Wynajem magazynu umożliwia przechowywanie w nim rzeczy, które nie mieszczą się w domu lub biurze (od artykułów sezonowych – takich jak opony – aż po ważną dokumentację), a także składowanie rzeczy zgromadzonych w czasie remontu lub przeprowadzki. Cała sztuka polega na tym, że boksy magazynowe są udostępnianie nie tylko firmom, ale także klientom indywidualnym.

Moda na self storage wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Tam wynajmowanie dodatkowych przestrzeni do przechowywania jest czymś na porządku dziennym. Idea ta z czasem upowszechniła się również w Europie, a od niedawna magazyny zaczęły powstawać także w Polsce. Nic dziwnego – w końcu wielu z nas ma potrzebę posiadania większej ilości miejsca (niekoniecznie na własność), aby móc swobodnie przechowywać część swoich rzeczy. Po co zagracać dom lub mieszkanie sprzętem sezonowym, takim jak narty, rowery czy deski surfingowe, jeśli można wynająć niewielką przestrzeń i w razie czego odebrać potrzebny sprzęt o każdej porze dnia i nocy?

Największe zalety boksów do wynajęcia

Gdy brakuje Ci kilku metrów kwadratowych, self storage może być dla Ciebie rozwiązaniem idealnym. Magazyny do wynajęcia możesz potraktować zarówno jako przechowalnię zbędnych w danym momencie rzeczy, która przydaje się jedynie sezonowo lub krótkoterminowo, jak i całoroczną, dodatkową przestrzeń do magazynowania, do której możesz sięgnąć dosłownie w dowolnym momencie.

Zanim zdecydujesz się na konkretne boksy, porównaj oferty dostępne w Twojej okolicy i dokładnie zapoznaj się z warunkami umowy, a także z opiniami na temat danych usługodawców. Przykładowo – jeśli interesują Cię Katowice, w ścisłej czołówce plasuje się Róża Rent. Po szybkiej analizie firmowej strony można się dowiedzieć, że minimalny czas trwania umowy to miesiąc, co nie obciąży zbytnio budżetu, za to będzie perfekcyjnym rozwiązaniem w trakcie przeprowadzki lub remontu. Róża Rent oferuje pomieszczenia o zróżnicowanej powierzchni – magazyny do wynajęcia mają od 2,5 do 10 metrów kwadratowych. Jeśli wiesz, co chcesz przechowywać, możesz skonsultować się z przedstawicielami marki – podpowiedzą Ci, który metraż sprosta Twoim potrzebom i skalkulują ostateczną cenę wynajmu. Koniecznie upewnij się, że wybrane przez Ciebie boksy będą w 100% bezpieczne – w Róża Rent możesz być spokojny o swój majątek, bo czuwa nad nim stróż, magazyny są objęte specjalnym systemem dostępu, a cała hala spełnia wymogi bezpieczeństwa pożarowego i jest obiektem chronionym.

Elastyczna długość umowy, zróżnicowane wielkości boksów, wielopoziomowa ochrona obiektu i bezpieczeństwo przechowywanych rzeczy – to tylko niektóre z zalet porządnych boksów do wynajęcia. Kolejna istotna kwestia to dostępność sprzętu w dowolnym momencie. Większość porządnych firm oferuje dostęp do zawartości boksów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu – także w niedzielę i święta. Powierzchnie magazynowe pomieszczą wszystkie przedmioty, których nie chcesz się pozbywać, a nie masz gdzie ich trzymać. Boksy na wynajem są dostosowywane do przechowania różnego typu sprzętów; są czyste, gwarantują optymalną temperaturę i łatwy dostęp do rzeczy. Dzięki wspomnianej ochronie można w nich bezpiecznie przechowywać cenne przedmioty na indywidualnie ustalonych warunkach. To Ty decydujesz, jak dużej powierzchni potrzebujesz i jak długo chcesz z niej korzystać!

Komu przydadzą się magazyny do wynajęcia?

Self storage to opcja i dla firm, i dla klientów indywidualnych. Przedsiębiorstwa zwykle wykorzystują boksy jako magazyny swojego towaru – składują w nich sprzęty i produkty, które wysyłają później do klientów. Druga popularna opcja to traktowanie boksów jako archiwum na dokumentację – dzięki optymalnej temperaturze można mieć pewność, że papierom nic się nie stanie. Z kolei klienci indywidualni to zwykle właściciele mieszkań (zwłaszcza o małym metrażu), często pochodzący z większych miast. Potrzebują oni kilku metrów kwadratowych, żeby zatrzymać potrzebne im rzeczy, a jednocześnie móc złapać oddech na własnej przestrzeni. Przypadków jest jednak o wiele więcej.

Mieszkasz w bloku i borykasz się z ciągłym brakiem miejsca? Jesteś handlowcem i potrzebujesz przestrzeni na składowanie ulotek? A może właśnie zmieniasz pracę i miejsce zamieszkania, a w związku z tym musisz przechować gdzieś swoje rzeczy i nie chcesz obciążać swoich bliskich? Magazyny do wynajęcia to rozwiązanie Twoich problemów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here