Jak wybrać kombinezon zimowy dla niemowlaka

Jesień zagościła już na dobre, a niedługo nadejdzie zima. W tym okresie musimy pamiętać o odpowiednich ubraniach, bo łatwo się rozchorować. Szczególnej troski wymagają niemowlaki, które wyjątkowo źle przechodzą różne infekcje. Dlatego w jego szafie nie może zabraknąć kombinezonu zimowego. Ten zakup jednak dostarcza rodzicom wielu zmartwień, ponieważ na rynku jest ogromny wybór i wiele osób ma problem z doborem odpowiedniego. Jak więc wybrać odpowiedni kombinezon zimowy dla niemowlaka?

Pamiętaj, że kupujesz go na kilka miesięcy!

Przede wszystkim musimy pamiętać, że kombinezon zimowy najczęściej kupujemy na kilka miesięcy. Nasz maluszek będzie w niego ubrany od listopada do marca przy każdym wyjściu na dwór. W końcu niewielu rodziców może sobie pozwolić na zakup kilku egzemplarzy. Nie można też zapominać, że w tym okresie dziecko bardzo szybko rośnie, a to utrudnia zakup. Dlatego najlepiej od razu kupić kombinezon rozmiar większy. Dzięki temu zyskamy pewność, że dziecko z niego szybko nie wyrośnie. Kombinezon powinien być też odpowiednio szeroki, aby zmieścił się pod nim gruby sweter lub bluza. Na stronie https://www.51015kids.eu/kombinezony-zimowe znajdziemy różne modele kombinezonów spełniające powyższe warunki.

Kombinezon jedno- czy dwuczęściowy?

W asortymencie sklepów najczęściej dostępne są kombinezony jedno- oraz dwuczęściowy. Wielu rodziców ma dylemat, który z nich wybrać. W przypadku niemowlaka zdecydowanie lepiej sprawdzą się kombinezony jednoczęściowe. Zdecydowanie łatwiej ubrać w niego maleństwo, które może się wiercić i sprawiać problemy. Również producenci uważają, że kombinezony jednoczęściowe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Dlatego modele dwuczęściowe dostępne są w większych rozmiarach. Takie kombinezony idealnie sprawdzą się w przypadku dzieci, które już potrafią chodzić. 

Z jakiego materiału najlepiej wybierać kombinezon dla niemowlaka?

Ważny jest też materiał, z którego będzie wykonany kombinezon. W przypadku niemowlaka powinniśmy szczególnie uważać, ponieważ ma on niezwykle wrażliwą skórę. Najlepiej wybierać modele wykonane z materiałów pozbawionych szkodliwych substancji. Warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model ma certyfikat jakości tekstylia godne zaufania. Dzięki temu zyskamy pewność, że kombinezon jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i skóry maluszka.

Warto też sprawdzić materiał w środku, jak i na zewnątrz. Z wierzchu powinien być on nieprzemakalny i nieprzepuszczający zimna. Dzięki temu dziecko będzie chronione przed mrozem, wiatrem i różnymi opadami. Dobrym wyborem jest kombinezon, który w środku jest wyłożony ciepłym polarem, który zapewni maluszkowi ciepło w nawet najbardziej mroźny dzień.

Wybór odpowiedniego kombinezonu dla niemowlaka jest bardzo ważny. Jeżeli kupimy odpowiednie model, to z pewnością sprawdzi się on przez całą zimę. Dlatego warto odpowiednio podejść do jego wyboru. Dobry kombinezon na zimę musi być szczelny, nieprzemakalny, ciepły, a także w odpowiednim rozmiarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here