Jeszcze niedawno stosowana przede wszystkim w pomieszczeniach gospodarczych, garażach, parkingach czy halach przemysłowych, dzisiaj podłogi z żywicy poliuretanowej oraz epoksydowej zaczynają pojawiać się także w mieszkaniach i domach. Stają się one coraz popularniejsze, jednak wciąż niewiele o nich wiemy. Jedno jest pewne – najlepiej wyglądają we wnętrzach, w których dominuje minimalizm i industrializm. Rozważasz zastosowanie podłogi z żywicy w swoim domu? Sprawdź, co powinieneś o niej wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jakie odmiany można stosować w domu?

Tak jak już zostało wcześniej wspomniane, we wnętrzach domu zazwyczaj kładzie się podłogi z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej. Podłogi epoksydowe są dużo tańsze niż te drugie, a przy tym dużo twardsze, ale wraz z pływem czasu okazuje się, że są bardzo podatne na zarysowania, co może później nieestetycznie wyglądać. Warto też wspomnieć, że nie wykazują stabilności UV, więc mogą się także odbarwiać.

Podłoga może otrzymać kolor jaki tylko chcemy, gdyż żywica może być barwiona w masie. Zdarzają się osoby decydujące się pokryć swoją podłogę żywicą transparentną. Posadzkę żywiczną możemy wykończyć na kilka różnych sposobów. Może być matowa, półmatowa lub uzyskać połysk. Żeby uzyskać efekt połysku, na podłogę z żywicy epoksydowej należy nałożyć warstwę lakieru. Istnieje też możliwość zastosowania pod podłogą wodnego ogrzewania podłogowego.

Na co zwrócić uwagę?

Biorąc pod uwagę, że rynek posadzek z żywicy dopiero się rozwija i mimo wszystko nie są one tak często wykonywane szczególnie w domach, najlepiej jest znaleźć firmę, która posiada udokumentowane realizację, a za sobą całą masę zadowolonych klientów. Działalność jednej z nich można obejrzeć na stronie www.euromat.net.pl. Ogromna ilość zdjęć pozwala zapoznać się z jakością pracy i techniką wykonania podłóg z żywicy.

Powinieneś jeszcze wiedzieć, że wszystko zaczyna się od odpowiedniego przygotowania podłoża. Najczęściej wykorzystuje się do tego wylewkę betonową, która musi spełniać kilka niezwykle istotnych warunków. Pierwszym z nich jest świeżość betonu, który po wylaniu powinien odczekać co najmniej 4 tygodnie przed przejściem do kolejnego etapu. Następnie powierzchnia musi zostać dobrze oczyszczona, wyrównana, odpylona i zaimpregnowana, gdyż tylko wtedy preparat uzyska odpowiednio przyczepność, na której najbardziej nam zależy, co dodatkowo ograniczy jego zużycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here