oświetlenie domu

Oświetlenie LED zyskuje coraz większą popularność. Wypierają już klasyczne żarówki oraz żarówki energooszczędne i coraz częściej występują w polskich domach. Oświetlenie LED jest bardzo różnorodne. Można znaleźć różne rodzaje żarówek, o różnych kształtach, gwintach, dzięki temu mogą być używane w różnych pomieszczeniach i spełniać różne potrzeby.

Idealnym przykładem są żarówki LED GU10, które świetnie nadają się do oświetlenia punktowego, często stosowane są w podbitkach i w łazienkach. Inny świetnym przykład są żarówki LED G9, które ze względu na swój mały trzon używane są głównie w kinkietach lub lampkach na biurko. Obie te żarówki, pomimo innego wyglądu i zastosowania, spełniają wszystkie funkcje oświetlenia LED i posiadają jego główne zalety.

Oświetlenie LED ma wiele zalet, dzięki którym przewyższa tradycyjne żarówki i żarówki energooszczędne. Z tego powodu oświetlenie LED jest wybierane coraz chętniej.

LEDowe oświetlenie domu

Największą zaletą oświetlenia LED, niezależnie od rodzaju żarówki, zarówno żarówki LED GU10, jak i żarówki LED G9, jest jego długa żywotność. Oświetlenie LED ma żywotność od kilkunastu tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy godzin, co znacznie przewyższa żywotność tradycyjnych żarówek, których zwykle są w stanie świecić do dwóch tysięcy godzin.

Kolejnym plusem jest fakt, że oświetlenie LED jest energooszczędne. Oświetlenie LED zużywa do 90% mniej energii niż żarówki tradycyjne i halogenowego, a także wypada na tym polu lepiej niż żarówki energooszczędne. Klasyczne żarówki energooszczędne pobierają więcej energii na początku swojego działania, dlatego w ich przypadku lepiej jest, gdy raz się je włączy i będą ciągle świecić. W żarówkach LED nie ma tego problemu, pobierają one energię na stałym poziomie przez cały czas ich świecenia.

Długa żywotność i energooszczędność sprawia, że wybierając oświetlenie LED, możemy zaoszczędzić pieniędzy. Żarówki LED są ogólnie droższe niż tradycyjne żarówki, lecz w ogólnym rozrachunku wychodzą taniej. Ponadto są wyborem przyjaznym dla środowiska.

Kolejną zaletą oświetlenia LED jest możliwość wyboru barwy światła i natężenia. Oświetlenie LED to nie tylko klasyczne, białe światło do użytku codziennego, ale także szeroki wybór innych barw. Ponadto na korzyść oświetlenia LED przemawia możliwość doboru temperatury światła, dzięki czemu w zależności od potrzeb można wybrać światło ciepłe bądź zimne.

Oprócz tego żarówki LED G9 są świetnym zamiennikiem żarówek halogenowych, ponieważ nie są tak delikatne i można je dotykać bezpośrednio ręką, co ułatwia montaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here