Nowe trendy w aranżacji łazienki - komfort, minimalizm i wygoda

Aranżacja łazienki to jedno z trudniejszych zadań, jakie czekają przed inwestorami. Choć do niedawna to pomieszczenie traktowane było po macoszemu, coraz częściej przykładamy dużą wagę do wyglądu wnętrz łazienkowych. I słusznie — dobrze zaprojektowana łazienka, pełni bowiem rolę zarówno toalety, jak i pomieszczenia gospodarczego, a także małego domowego spa.

Dopasuj umeblowanie do metrażu pomieszczenia.

Problem z projektowaniem łazienki w dużej mierze związany jest z niewielkimi wymiarami pomieszczenia. Pewne aspekty należy więc przemyśleć już na etapie projektu domu lub wyboru mieszkania. Jeżeli chcemy w naszej łazience zmieścić zarówno prysznic, jak i wannę, warto ocenić dużo wcześniej czy wymiary pomieszczenia na to pozwolą. Jeżeli jednak nasza łazienka nie jest dużych rozmiarów, to jeszcze nie powód do zmartwień. Wszystko bowiem zależy od ergonomicznego i zaplanowanego rozmieszczenia sprzętów i mebli.

Podziel łazienkę na dwie strefy.

Główną zasadą przy projektowaniu łazienki, jest wydzielenie dwóch stref — mokrej i suchej. W strefie mokrej znajdą się m.in. wanna, prysznic i umywalka. Warto ustawić je w głębi pomieszczenia, tak aby wejście do łazienki odbywało się w strefie suchej. Tam znajdziemy WC, szafki, pralkę czy lustro. Taki podział łazienki pozwoli na zachowanie większego porządku w pomieszczeniu, zapobiegnie rozprzestrzenianiu się wilgoci oraz zapewni większy komfort i intymność w użytkowaniu. Punktem łączącym obie strefy może być umywalka nablatowa, pod którą znajdować będzie się szafka z pojemnymi szufladami. Tego typu rozwiązania dostępne są w wielu salonach mebli łazienkowych w większych miastach. Warto odwiedzić salon łazienkowy, np. Hoff w Krakowie, aby samodzielnie wybrać odpowiednie dla nas rozwiązanie.

Pomyśl o systemach przechowywania.

Przy aranżacji wnętrza postaw na minimalizm, jednak nie zapominaj o komforcie użytkowania. Aby korzystanie z łazienki było komfortowe i wygodne warto zaplanować odpowiednie rozwiązania związane z przechowywaniem akcesoriów łazienkowych. Długie wystawy kosmetyków i sprzętów porozkładane na półkach nie wyglądają atrakcyjnie, a do tego tworzą w pomieszczeniu niepotrzebny bałagan. Warto zdecydować się na systemy przechowywania, takie jak szuflady, pudełka na drobiazgi, zabudowę pralki czy wanny — w której ukryć można podręczne kosmetyki i akcesoria. Nie zaszkodzi również zamontować kilka podręcznych wiszących półek, wieszaków i haczyków, które przydadzą się do powieszenia ręczników, ale także suszarek czy innych sprzętów.

Nowoczesne łazienki coraz częściej zamieniają się w domowe spa, w których spędzamy długie wieczory, podczas których marzymy o chwili wytchnienia i relaksu. Warto zaprojektować je w wygodny sposób, tak aby korzystanie z nich kojarzyło się nam z wypoczynkiem i było komfortowe dla wszystkich użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here