Pracownicze benefity

Różnego rodzaju benefity, które dostajemy w pracy, są tak popularne, że dziś w pierwszej kolejności przykuwają uwagę firmy, kiedy poszukujemy nowej pracy. Wielu pracowników potrzebuje zupełnie innych nagród. I tak np. dla handlowców znaczenie ma to, jak zostaną docenieni za swój wysiłek, dlatego też obowiązkowo należy przedstawić im konkretny i czytelny model wynagradzania.

Jak zadowolić pracowników?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest opracowanie odpowiedniego systemu motywacyjnego na początku nowego roku. Taki plan działania sprawia, że pracownicy widzą możliwości zdobywania benefitów przez dwanaście miesięcy. Ogromne znaczenie ma na pewno określeni jasnych reguł, według których każdy ma możliwość zdobycia benefitu. To z kolei sprawia, że cały zespół doskonale wie, w jaki sposób może zabiegać/rywalizować o nagrody. Jeżeli firma posiada bardzo rozbudowaną strukturę, wówczas zmienny powinien być też system motywacyjny (musi być bardziej zróżnicowany). Taki plan sprawia, że zupełnie inne warunki musi spełnić np. doradca finansowy, a zupełnie inne kierownik zespołu (każda z tych osób objęta jest innym systemem benefitów ze względu na zajmowane stanowisko).

Benefity dla zespołu

W większości firm bardzo mocno docenia się cały zespół, ponieważ nowocześni pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że tylko zgrany zespół wnosi do firmy największą wartość. Kiedy firma funkcjonuje w taki sposób, że pod uwagę brane są pomysły, wymagania pracowników, wówczas w środowisku pracy można stworzyć zdrową i przyjazną atmosferę. Warto więc stawiać na wspólne benefity, które dodatkowo zintegrują pracowników. Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest założenie konta firmowego lub pracowniczego na platformie Nais (https://nais.pl/). To właśnie tu pracodawca może przelewać odpowiednie środki na konto pracownika, który później może je przeznaczyć na różnego rodzaju benefity. Co więcej Nais daje umożliwić wyboru ulubionej formy benefitów, tak więc w obszernych katalogach usług każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here