rodzaje bram garażowych

Aktualnie w ofertach producentów możesz spotkać ogromny wybór bram garażowych. Decyzja odnośnie konkretnego typu stanowi nie lada wyzwanie. Szczególnie jeśli nie jesteś specjalistą w tej dziedzinie. Brama garażowa musi łączyć w sobie efektowny wygląd i funkcjonalność. Ważne, aby była także wytrzymała. Postanowiliśmy ułatwić Ci wybór, przedstawiając najbardziej popularne rodzaje bram garażowych.

Brama segmentowa

Wśród najbardziej popularnych typów bram garażowych należy wymienić bramę segmentową górną. Skrzydło bramy jest złożone z kilku segmentów. Przeważnie jest to 3 do 6 segmentów, które są połączone specjalnymi zawiasami. Zawiasy mają dodatkowe zabezpieczenia w postaci uszczelek. To sprawia, że brama jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Kolejnym istotnym elementem bramy są profile wykonywane przeważnie ze stali ocynkowanej. Profile mogą różnić się między sobą grubością. Często są także pokrywane stalową blachą. Dodatkowo w celu uzyskania pożądanych walorów estetycznych, bramy są pokrywane powłoką farby. Malowanie najczęściej odbywa się metodą natryskową. Brama segmentowa może mieć także okleinę z drewna, aluminium lub tworzywa sztucznego. Wnętrze segmentów jest wypełniane pianką PU lub styropianem. Pozwala to uzyskać optymalny poziom izolacji.

Segmenty bramy poruszają się na specjalnych rolkach, które są zamontowane na prowadnicach. W momencie otwierania bramy segmenty „chowają się” pod sufitem. Pewną alternatywą dla tego modelu jest brama segmentowa boczna. Ten typ sprawdzi się w przypadku niskiego i bardzo szerokiego garażu. Niepodważalną zaletą bram segmentowych jest oszczędność miejsca. W przypadku krótkiego podjazdu pod garaż powinieneś zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. Jak podkreślają eksperci, bramy garażowe zapewniają wysoki poziom szczelności.

Brama uchylna

Jednym z najlepiej znanych i najstarszych rozwiązań jest brama uchylna. Jeszcze niedawno ten typ cieszył się największą popularnością. Aktualnie bramy uchylne są skutecznie wypierane przez bramy segmentowe. Nie oznacza to, że powinieneś odrzucić takie rozwiązanie. Dużą zaletą bram uchylnych jest relatywnie niska cena. Sporym atutem jest także prosta budowa bramy. W trakcie podnoszenia skrzydło zachodzi nad samochód i następnie chowa się pod sufitem. Bramy uchylne produkowane są ze stali oraz aluminium. Jako elementy wykończeniowe stosuje się drewno i okładzinę PCV. Dużą zaletą tego typu bramy jest łatwość montażu. Bramę uchylną można z powodzeniem stosować w garażu z niskim nadprożem. Ten typ bramy możesz śmiało wybrać, jeśli dysponujesz większą ilością miejsca na podjeździe. Jest ono konieczne do poprawnego otwierania bramy.

Brama rolowana

Brama rolowana to konstrukcja złożona z wąskich lameli stalowych lub aluminiowych. Lamele są dodatkowo wypełniane pianką poliuretanową i połączone przegubowo na całej długości ramy. To sprawia, że tworzą swego rodzaju pancerz, który nawija się na specjalny wał w trakcie podnoszenia bramy. Kaseta z wałem montowana jest bezpośrednio nad wjazdem do garażu. Brama rolowana gwarantuje wysoki poziom szczelności, termoizolacyjności i wygodną obsługę. Pewnym mankamentem tego rozwiązania jest konieczność wygospodarowania odpowiedniej ilości miejsca na kasetę do nawijania lameli bramy.

To tylko kilka z dostępnych rozwiązań w zakresie bram garażowych. Pełną ofertę produktów możesz przejrzeć, odwiedzając stronę https://horsklep.pl/. Sklep internetowy Horsklep oferuje ogromny wybór bram garażowych, napędów do bram, bram przemysłowych oraz akcesoriów niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here