Jak umeblować niewielkie mieszkanie

Mieszkania o powierzchni mniejszej niż 50 metrów kwadratowych generują zdecydowaną większość obrotu na rynku nieruchomości. W tej puli istotną rolę odgrywają lokale, których metraż oscyluje w okolicach 30 metrów kwadratowych. Co decyduje o popularności małych mieszkań? Jakie są ich cechy szczególne? A przede wszystkim jak mądrze umeblować niewielką przestrzeń?

Zalety i wady małych mieszkań

Rozwiązanie zagadki popularności małych mieszkań nie jest trudne. Odpowiedź pierwszego wyboru stanowi aspekt ekonomiczny. Ceny metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej rosną z roku na rok, ograniczenie metrażu mieszkania pozwala więc na dokonanie znacznych oszczędności, a dla wielu rodzin stanowi jedyną możliwość wejścia w posiadanie własnych czterech ścian. Ponadto, rezygnując podczas poszukiwań mieszkania z dużych metraży, nierzadko zyskujemy dostęp do zdecydowanie bardziej atrakcyjnych lokalizacji, na przykład w centrach miast. Zachowujemy przy tym umiarkowane koszty dalszej eksploatacji. Nie brakuje też osób, które cenią niewielkie powierzchnie za łatwość stworzenia kameralnej atmosfery i przytulnego wnętrza. Istnieją jednak aspekty, które sprawiają, że małe mieszkanie może oznaczać wielki problem.

Mała przestrzeń to przede wszystkim kłopot z organizacją infrastruktury przeznaczonej na przechowywanie rzeczy. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele przedmiotów gromadzimy i dopiero przeprowadzka do nowego lokum uświadamia nam ogrom zgromadzonego inwentarza. Czy da się zatem pogodzić niewielką przestrzeń mieszkalną z funkcjonalnym, a jednocześnie estetycznym sposobem przechowywania? Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z wygody, jaką oferują meble systemowe. Stanowią one idealne rozwiązanie, pozwalające na szybkie i łatwe stworzenie stylowej zabudowy, łączącej udane wzornictwo z dobrze dobranymi rozwiązaniami użytkowymi. Ten typ mebli pozwoli zarówno na zbudowanie kompletnego umeblowania w całym mieszkaniu, jak i może służyć w charakterze uzupełnienia już posiadanych mebli.

Sukces mebli systemowych

Popularność mebli systemowych ma swoje mocne fundamenty. Coraz szersza rzesza użytkowników ceni je przede wszystkim za możliwości, które daje elastyczna konfiguracja. Gotowy zestaw może powstać na podstawie wskazówek producenta, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by puścić wodze fantazji i mieszając różne elementy wcielić się w rolę projektanta. Powstała w ten sposób kompozycja nie tylko doskonale wpisze się w indywidualne potrzeby, ale też będzie powodem do dumy. Indywidualizm to wartość trudna do przecenienia w świecie zdominowanym przez produkcję masową, a meble systemowe stanowią doskonałą okazję do wyróżnienia się spośród tłumu sąsiadów i znajomych.

Swoboda konfiguracji jest naprawdę olbrzymia – aby się o tym przekonać, warto zajrzeć na stronę firmy Domekon. Firma jest sprawdzonym dostawcą mebli, w tym także mebli systemowych. W ofercie znajdziemy kilka linii stylistycznych, znacznie różniących się formą. Taka różnorodność zadowoli zarówno miłośników klasyki, jak i zwolenników nowoczesnych rozwiązań. Domekon w pięknym stylu pokazuje, jak łatwe może być umeblowanie nawet niewielkiego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here