Charakterystyka i zastosowanie praktycznych mat kokosowych

Popularność materaców z wkładem kokosowym rośnie. To efekt tego, że kupujący szukają rozwiązań ekologicznych, bazujących na naturalnych surowcach. Wyeliminowanie sztucznych komponentów jest szczególnie ważne w sypialni. Dla zdrowego wypoczynku warto rozważyć zakup materaca, który nie tylko będzie ekologiczny, ale też nieco twardszy. Otrzymasz to, decydując się na wkład kokosowy.

W konstrukcjach nowoczesnych materaców często można spotkać wkład kokosowy. Powstaje on w procesie przetwarzania włókien pochodzących ze skorupy orzecha kokosowego. Dzięki temu bezpiecznemu zabiegowi zachowuje się wszystkie najlepsze właściwości produktu. 

Co daje mata kokosowa?

  • pozwala regulować twardość materaca,
  • zapewnia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu wewnątrz nie namnażają się grzyby, bakterie, pleśń,
  • jest na tyle elastyczna, że perfekcyjnie dopasowuje się do ciała osoby leżącej,
  • wchłania wilgoć, a więc odprowadza pot i pomaga utrzymać świeżość materaca,
  • zapobiega odleżynom,
  • łagodzi napięcie pleców i ramion.

W zgodzie z naturą

Wkład kokosowy to element w 100% naturalny, pozyskiwany z zasobów środowiska. Poszczególne części łączone są za pomocą mleczka lateksowego i poddawane obróbce termicznej. Brak chemicznych dodatków sprawia, że gotowy produkt jest ekologiczny, przyjazny dla zdrowia. Często, dzięki temu, nadaje się nawet dla alergików.

Wyrób antyalergiczny

Osoby, które są uczulone na kurz, roztocza czy pleśń powinny zwrócić uwagę na materace z wkładem kokosowym. Ta część zapewnia dobrą cyrkulację powietrza — wewnętrzne warstwy pozostają suche, a panujące w nich środowisko nie sprzyja rozwojowi szkodliwych substancji. Dzięki temu nawet osoby wrażliwe nie odczuwają podrażnień na skórze czy w drogach oddechowych. Szeroką gamę mat kokosowych znajdziesz na https://kameleon.pro/

mata kokosowa do materaca

Dokup matę kokosową do swojego materaca

Jeżeli Twój materac nie ma fabrycznie wszytej warstwy kokosowej, to nie znaczy, że nie możesz skorzystać z jej dobrodziejstw. Te części sprzedawane są też solo, dzięki czemu możesz kupić je w odpowiednim rozmiarze i dołożyć do łóżka. Tym samym wyregulujesz stopień twardości:

  • aby znacznie utwardzić materac, umieść matę w jego środkowej części,
  • aby uzyskać niewielkie utwardzenie, umieść matę bezpośrednio na stelażu.

Najczęściej spotykane połączenie to sprężyny + kokos. W takiej konfiguracji mata nie tylko poprawia jakość snu użytkownika, ale też przyczynia się do wydłużenia żywotności materaca. Z tego względu nadaje się zarówno do łóżka, jak i sofy, kanapy, a nawet leżaków ogrodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here