Czym są siatki zgrzewane

Siatka zgrzewana to powszechnie wykorzystywany materiał wykończeniowy. Można go spotkać niemal na każdym kroku w krajobrazie miejskim. Dostępne siatki różnią się średnicą drutów czy wielkością oczek. To rozwiązanie o wszechstronnym zastosowaniu i o wysokiej trwałości. Ponadto cechują go estetyka wykonania i odporność na czynniki atmosferyczne.

Czym są siatki zgrzewane?

Siatki zgrzewane stanowią ciekawą alternatywę dla wszelkiej maści ogrodzeń metalowych czy drewnianych. Do ich produkcji wykorzystuje się okrągłe druty, które są ułożone poziomo i pionowo oraz zgrzane w miejscu styku. Na koniec siatka jest powlekana tworzywem sztucznym, zazwyczaj stosuje się PVC. Ten specyficzny proces sprawia, iż cała konstrukcja siatki nabywa wyjątkowej trwałości. Materiały te mają oczka w kształcie kwadratu, których wielkość zależy od rodzaju użytej siatki. Produkty dostępne na rynku produkowane są najczęściej ze stali nierdzewnej, czarnej lub kwasoodpornej. Często jest ona malowana, ocynkowana, czy też powlekana wspomnianym już PVC.

Wyroby te są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, wahania temperatur czy promieniowanie słoneczne. Na rynku spotkać można produkty różniące się wymiarem, wielkością oczek czy też średnicą zastosowanego drutu. Przeważnie siatka zgrzewana wykonana jest z drutu o średnicy od 3 do 6 milimetrów, dzięki czemu produkty te sprawdzają się w różnych branżach.

Jakie są zalety siatek zgrzewanych?

Materiały te nie sprawiają żadnych trudności w montażu. Są sztywne, dzięki czemu nie trzeba ich naciągać czy wyrównywać, tak jak ma to miejsce w przypadku siatek plecionych. Ponadto niema konieczności inwestycji w dodatkowe akcesoria. Sam montaż jest więc stosunkowo tani. Siatki zgrzewane produkuje się z wysokiej jakości twardego drutu. Są to produkty wyjątkowo mocne i trudne do sforsowania. Nie szkodzą im złe warunki atmosferyczne i prezentują się estetycznie przez wiele długich lat.

Popularne zastosowania siatki zgrzewanej

Siatki zgrzewane to uniwersalne produkty, które przydają się w różnych branżach. Korzysta się z nich między innymi w hodowli zwierząt. Za ich pomocą można wybudować wybiegi, klatki czy woliery dla ptaków. Ponadto, siatki stanowią dobry materiał używany w produkcji pułapek na szkodniki. Wyroby te przydają się również jako zabezpieczenia dla hodowli ryb czy separatory oddzielające od siebie poszczególne ich gatunki. Siatka zgrzewana to też niezawodne rozwiązanie w branży budowlanej. Wykorzystuje się ją w budowie sufitów podwieszanych, ścianek działowych, barier ochronnych, osłon, urządzeń wentylacyjnych czy sprzętów przesiewających sypkie materiały. Siatki znajdują też zastosowanie do zbrojenia betonu, czy wykonywania paneli akustycznych. W przemyśle produkty te wykorzystuje się do zabezpieczenia maszyn produkcyjnych i linii, jako przegrody regałowe, pojemniki transportowe, kosze wyspowe, półki siatkowe czy kosze druciane. Siatka sprawdzi się też do wygradzania rabat, zacieniania elewacji budynków, ponadto może pełnić funkcję ogrodzenia, osłony doniczki czy kwietnika.

Siatka zgrzewana znajduje szerokie i różnorodne zastosowania. To produkt tani i ogólnodostępny, przez co cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here