Podstawy wideokonferencji. Stwórz własną wirtualną centralę 3CX

0
1269

Dzisiejszy rynek oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań w przypadku przeprowadzania wideokonferencji, które niestety szybko okazują się bardziej skomplikowane niż może się to wydawać. Duża ilość tych produktów charakteryzuje się trudnością w obsłudze i instalacji, ponadto wymagają specjalistycznych umiejętności oraz kosztownych oprogramowań. 3CX przedstawia nowatorski sposób przeprowadzania wideokonferencji, bez zbędnych kosztów i dodatkowych problemów. We współpracy z 3CX stworzenie wirtualnej centrali z minimalnymi wymaganiami systemowymi oraz środkami jest łatwiejsze niż mylisz!

Krok 1. Wybór części

Po pierwsze, należy wybrać urządzenie, które podłączymy do 3CX Web Client. To może być komputer stacjonarny lub laptop, kupiony w przestępnej cenie, a nawet Chromebook czy też Chromebox. Natomiast jeśli twoje umiejętności są nieco bardziej zaawansowane , lub jeżeli masz ochotę poeksperymentować, istnieje możliwość użycia Mini PC, a nawet Raspberry Pi.

Wybierając urządzenie należy pamiętać o:

  • Wbudowanym porcie HDMI, w przypadku potrzeby użycia większego ekranu, np. 30’ telewizor.
  • Stabilna wydajność sieci jest kluczowym elementem. Rekomendowane są sieci Gigabit Ethernet, lub Fast Ethernet. Ze względu na to, że bezprzewodowe połączenie może okazać się niestabilne.
  • Dostępne wejście audio, USB oraz okablowanie, niezbędne do podłączenia zewnętrznego mikrofonu i głośników, jeśli takowe nie są wbudowane w urządzenie.
  • Bezprzewodowa klawiatura oraz myszka, dla największej wygody

Krok 2. Ustawienia audiowizualne.

Wyższa jakość wirtualnej konferencji z systemem 3CX, jest zależna od urządzeń wejściowych audio i wideo, takich jak:

  • Dobra jakościowo kamerka USB. Nie jest to duży wydatek, a znacznie zwiększa kontrolę nad transmisją, w porównaniu do wbudowanych kamerek komputerowych.
  • W przypadku spotkania większej ilości osób warto zainwestować w porządny mikrofon.

Po złożeniu zestawu audio/wideo, należy zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Chrome lub Firefox. Powinno się również przetestować konfiguracje urządzeń, poprzez użycie serwisu 3CX Web Client. Jest to banalnie proste. Należy tylko zalogować się na konto 3CX Web Client, otworzyć zakładkę WebMeeting, potwierdzić wymagane ustawienia mikrofonu i kamery i rozpocząć konferencję testową.

            Krok 3. Rozpocznij swoją wideokonferencję.

Kiedy całość sprzętu, opartego na rozwiązaniach 3CX, została poprawnie ustawiona, możemy rozpocząć użytkowanie. 3CX umożliwia stworzenie specjalnego rozszerzenia, poświęconego systemowi 3CX, dla Twojej wirtualnej centrali. Można również polecić organizatorom zalogować się na konto 3CX Web Client. Na stronie należy wpisać dane dostępu do urządzeń wideokonferencyjnych.  Teraz możesz stworzyć nowe wirtualne spotkanie na swojej centrali. Czas zaprosić uczestników! Nowych użytkowników warto skierować na stronę 3CX z uproszczonym przewodnikiem, w celu szybkiej nauki podstaw.

                Podsumowanie

Spotkania są kluczową częścią codziennego życia businessmana. Najnowsze amerykańskie statystyki wskazują, że pracownicy firm przeznaczają ok. 37% swojego czasu na uczestniczenie w spotkaniach. Profesjonaliści tej branży, muszą brać udział w ponad 60 konferencjach miesięcznie. Zapotrzebowanie na wideokonferencje rośnie i jest ku temu dobry powód: pięcioosobowe spotkanie, przeprowadzone osobiście wymaga podróżowania oraz jest znacznie droższe niż wirtualna konferencja.

Jeśli szukasz niezawodnego sposobu przeprowadzania wirtualnych spotkań 3CX jest najlepszą opcją na rynku. Łatwe w ustawieniu i użytkowaniu, nie wymaga dodatkowych oprogramowań ani sprzętu oraz zapewnia optymalne doświadczenia każdemu uczestnikowi zebrania – 3CX z wbudowanym WebMeeting-iem, jest idealnym rozwiązaniem w przypadku wideo oraz audio konferencji. W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z nami, lub sprawdź stronę 3CX.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here